Spółka LHI wybrała generalnego wykonawcę dla inwestycji Chmielna 25 – Portal PR - 24PR
Spółka LHI wybrała generalnego wykonawcę dla inwestycji Chmielna 25

28.11.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

LHI sp. z o.o., podpisała umowę z firmą BUDNER S.A. na generalne wykonawstwo swojej najnowszej inwestycji CHMIELNA 25. Budowa obiektu biurowo-usługowego przy ul. Chmielnej w Warszawie rozpocznie się grudniu br., a zakończy w II kw. 2013 r.

Wybór doświadczonego i rzetelnego wykonawcy jest jedną z kluczowych decyzji w procesie inwestycyjnym. W przypadku biurowca CHMIELNA 25 dodatkowo ważną ze względu na restrykcyjne procedury, jakich wymaga realizacja obiektu, ubiegającego się o ekologiczny certyfikat LEED. Cieszymy się, że inwestycja będzie prowadzona przez firmę Budner, która ma duże doświadczenie w realizacji projektów komercyjnych, w tym biurowych, zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach w Polsce – mówi Robert Mandżunowski CEO LHI sp. z o.o.

CHMIELNA 25 jest kolejną inwestycją LHI, po niedawno otwartym Nowym Domu Jabłkowskich, która będzie realizowana w tak prestiżowej lokalizacji, przy ul. Chmielnej, w samym centrum stolicy. Budynek CHMIELNA 25 będzie siedmiokondygnacyjnym biurowcem klasy A z funkcją handlową. Powstanie na 1 242 metrowej działce, a jego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 7 135 mkw. Działalność handlowo-usługowa zostanie zlokalizowana na poziomie -1 oraz na parterze, wyższe kondygnacje zajmą biura. Powierzchnia komercyjna wyniesie 5 731 mkw., z czego część biurowa zajmie 3 852 mkw., a część handlowo-usługowa 1 791 mkw. Parking na poziomie -2 przewidziano na 25 miejsc postojowych, w tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest biuro architektoniczne BULANDA, MUCHA – Architekci Sp. z o.o.

***

LHI sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy LHI. W Polsce funkcjonuje od 1995 r., do lutego 2011 r. pod nazwą LHI Leasing Polska sp. z o.o., będąc przez wiele lat liderem polskiego rynku leasingu nieruchomości. Do tej pory zrealizowała transakcje o wartości ponad 6,7 miliardów złotych. Tworzy i oferuje alternatywne formy finansowania nieruchomości – jako organizator, współinwestor, inwestor. W ostatnim czasie LHI rozszerzyło ofertę o realizację przedsięwzięć sektora publicznego, szczególnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, takich jak projektowanie, budowa, finansowanie i zarządzanie obiektami użyteczności publicznej, realizację projektów rewitalizacyjnych oraz wsparcie innych inicjatyw rozwoju regionalnego. Grupa LHI działa od ponad 37 lat oferując szerokie spektrum rozwiązań finansowo-leasingowych dla przedsiębiorstw, sektora państwowego i inwestorów. Jest jedną z dobrze rozpoznawalnych marek finansowych na rynku niemieckim.

Ciszewski Financial Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.