Squire Sanders wzmacnia zespół warszawskiego biura – Portal PR - 24PR
Squire Sanders wzmacnia zespół warszawskiego biura

24.11.2011 Kategoria: Personalia. Autor: admin

Większy zespół specjalistów z zakresu prawa gospodarczego w Squire Sanders dostarczy skuteczne rozwiązania dla przedsiębiorstw działających na polskim rynku.

W październiku 2011 r. do zespołu Squire Sanders Święcicki Krześniak dołączyło 3 prawników. Grono kancelarii powiększyło się o specjalistów prawa gospodarczego, z doświadczeniemw obsłudze spraw z zakresu prawa spółek, fuzji i przejęć, restrukturyzacji i upadłości, a także nowych technologii, telekomunikacji i ochrony danych osobowych.

„Rozbudowujemy zespół, by dostarczać przedsiębiorstwom skuteczne i profesjonalne doradztwo prawne” – powiedział Peter Święcicki, Partner w Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k. „Dobieramy specjalistów z doświadczeniem prawnym i znajomością specyfiki branż, w jakich działają nasi klienci. Dzięki temu nasi prawnicy, przy wsparciu międzynarodowego zespołu Squire Sanders, są w stanie bardzo dobrze przeanalizować problem i wypracować najskuteczniejsze rozwiązaniadla prowadzonych projektów.”

Do grona prawników Squire Sanders Święcicki Krześniak dołączyli:

Adw. Piotr Chochowski, którego praktyka zawodowa skupia się wokół takich dziedzin,jak telekomunikacja i media, technologie informatyczne i ochrona danych osobowych.

Piotr Chochowski prowadził m.in kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie prawa nowych technologii, w szczególności obsługę prawną operatorów telekomunikacyjnych w zakresie postępowań administracyjnych i sporów sądowych (sądowo-administracyjnych i cywilnych). Przygotowywał umowy oraz opinie w tym zakresie. Przez rok pracował jako prawnik wewnętrzny w departamencie prawnym operatora telekomunikacyjnego.

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim i Antwerpskim. Posługuje się językami polskim, angielskim, niemieckim.

Radca prawny Jacek Wiśniewski, który specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie fuzji i przejęć oraz kwestii prawa spółek. Jego doświadczenie obejmuje obsługę klientów zagranicznych i polskich podczas przejęć większościowego pakietu kontrolnego, badań prawnych due diligence i przekształceń spółek handlowych. Doradza także w kwestiach finansowania transakcji nabycia, najmu oraz transakcji sprzedaży i leasingu zwrotnego (sale and leaseback).

Przed dołączeniem do zespołu Squire Sanders pracował jako senior associate w dziale przejęć i fuzji w warszawskim biurze międzynarodowej kancelarii prawniczej.

Jacek Wiśniewski ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi obsługę prawną w języku polskim, angielskim i francuskim. Jest też doradcą podatkowym.

Agnieszka J. Stenzel-Rosa, której praktyka prawnicza koncentruje się na kwestiach związanych z restrukturyzacją i upadłością przedsiębiorstw. Posiada rozległe doświadczeniew przygotowaniu dokumentacji w procesach upadłości oraz raportów due diligence. Zajmuje się także reprezentowaniem spółek w procesach cywilnych i gospodarczych.

Agnieszka J. Stenzel-Rosa ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza. Posługuje się językami angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Zanim dołączyła do Squire Sanders, pracowała w różnych departamentach warszawskich kancelarii prawnych.

****
Informacje o kancelarii Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k.

Kancelaria Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k. jest częścią międzynarodowej firmy prawniczej Squire, Sanders & Dempsey, która zatrudnia ponad 1 300 osób w 36 biurach w 17 krajach. W Polsce firma jest obecna od 2005 roku. Obsługuje klientów korporacyjnych w zakresie prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa bankowego i finansowego, prawa telekomunikacyjnego, prawa podatkowego, prawa nieruchomości, prawa procesowego oraz fuzji i przejęć. Kancelaria obsługiwała m.in. jedną z najgłośniejszych transakcji na rynku spożywczym – sprzedaż Wedla japońskiej grupie Lotte.

www.ssd.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.