Tableo wchodzi na NewConnect – Portal PR - 24PR
Tableo wchodzi na NewConnect

30.11.2011 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Spółka zajmującą się dystrybucją części i akcesoriów motoryzacyjnych oraz produkcją tablic rejestracyjnych 1 grudnia zadebiutuje na alternatywnym rynku NewConnect. Debiut poprzedziła prywatna emisja akcji, z której Spółka pozyskała 720 tys. zł.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych 8 listopada 2011 r. zdecydował o wprowadzeniu do obrotu na rynku NewConnect 700 tysięcy akcji zwykłych na okaziciela serii A i C iławskiej firmy.

Spółka TABLEO S.A. powstała na bazie Działu Handlowego Grupy IZNS Iława S.A. Firma na bazie majątku wydzielonego ze struktur IZNS poza działalnością handlową zajmuje się produkcją tablic rejestracyjnych.

Spółka dynamicznie rozwija działalność produkcyjną, stawiając sobie za cel zdobycie pozycji lidera na rynku produkcji tablic rejestracyjnych w Polsce. TABLEO chce dokonać konsolidacji rynku producentów tablic rejestracyjnych i stworzyć Grupę producentów skupiającą od 5 do 8 podmiotów. Akwizycja będzie finansowana ze środków własnych, poprzez emisje nowych akcji lub finansowanie zewnętrzne.

TABLEO S.A., dzięki utrzymującej się od kilku lat na tym samym poziomie struktury wiekowej użytkowanych w Polsce samochodów ciężarowych i autobusów w której dominują pojazdy używane 6-10 i 11-15 lat, zamierza stale zwiększać swój udział w rynku handlu częściami samochodowymi. Spółka uruchomiła nowe kanały dystrybucyjne – między innymi sklep internetowy za pośrednictwem którego prowadzi sprzedaż szerokiej gamy części zamiennych i akcesoriów motoryzacyjnych.

„Wejście na NewConnect to ważne wydarzenie dla naszej spółki. Chcemy być wiodącym graczem na rynku producentów tablic rejestracyjnych. Poprzez upublicznienie Spółki zyskujemy na wiarygodności, która jest bardzo ważna w branży w której działamy”– mówi Rafał Fiałkowski, Prezes TABLEO S.A.

Iławska firma w okresie styczeń-wrzesień 2011 roku osiągnęła przychody na poziomie 5 713 tys. zł oraz zysk netto w wysokości 81 tys. zł.

Informacje o firmie:
TABLEO S.A. jest nowo założoną spółką wyodrębnioną ze spółki IZNS Iława S.A. na bazie Działu Handlowego. Spółka prowadzi działalność handlową w zakresie dystrybucji części zamiennych do samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów, ciągników i maszyn rolniczych. Dodatkowo Spółka TABLEO dynamicznie rozbudowuje dział produkcyjny tablic rejestracyjnych oferowanych podmiotom uprawnionym. W październiku 2011 roku TABLEO wygrała pierwszy przetarg na dostawę tablic rejestracyjnych dla Starostwa Powiatowego w Łęczycy.

TABLEO Spółka Akcyjna

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.