Targi RobotSHOW i HAPexpo 2011 na finiszu – Portal PR - 24PR
Targi RobotSHOW i HAPexpo 2011 na finiszu

18.11.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Było na co popatrzeć i nie chodzi o długonogie hostessy, ale o roboty przemysłowe i mobilne, a także automatykę przemysłową, elementy i systemy hydrauliczne, pneumatyczne, sterowniki i napędy. To one przyciągały uwagę odwiedzających sosnowieckie targi RobotSHOW i HAPexpo. Przez trzy dni (16-18.11) Centrum Targowo-Wystawiennicze Expo Silesia „żyło” automatyką i robotyką.

Trzecia edycja Targów Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo zgromadziła ponad 150 wystawców z Polski i za granicy. Wśród nich ASTOR, który wystąpił również w roli partnera strategicznego wydarzenia.

W Polsce instaluje się około 250 robotów rocznie podczas, gdy w Korei o zbliżonej wielkości zaludnienia i PKB, aż ponad 2000 sztuk. Niemcy, będący europejskim liderem we wdrażaniu robotów, instalują ich rocznie ponad 6000 sztuk.” – powiedział podczas konferencji prasowej Stefan Życzkowski, Prezes firmy ASTOR, posiadającej w swojej ofercie roboty przemysłowe Kawasaki.

W trakcie spotkania z mediami, prezes ASTORa przybliżył specyfikę rynku robotyki prezentując potencjał rozwojowy w Polsce wobec istniejącego zapóźnienia inwestycyjnego w porównaniu z innymi krajami. Prezes dowodził także na bazie faktów z przeszłości, iż najbliższe lata są najlepszymi do inwestowania w te technologie, gdyż mamy już w Polsce specjalistów i firmy, które potrafią wdrażać systemy zrobotyzowane, a przy tym koszt pracy jest jeszcze stosunkowo niski.

„Wraz ze wzrostem kosztów pracy, koszt wdrożenia będzie rósł. Dlatego te firmy, które teraz zdecydują się na wdrożenia, zyskają przewagę nad konkurentami.” – podsumował Stefan Życzkowski.

Targi zgromadziły specjalistów z branży oraz miłośników nowoczesnych technologii. Oprócz funkcji biznesowej jaka przyświeca organizacji tego typu imprezom i prezentacji nowości technologicznych było również miejsce na rozrywkę. Jedną z największych atrakcji okazały się zawody robotów mobilnych ASTOR Robot Challenge, a zainteresowani zgłębianiem wiedzy z dziedziny robotyki mogli skorzystać z warsztatów robotowych prowadzonych przez specjalistów z firmy ASTOR.

Relacja wideo z wydarzenia – http://www.youtube.com/watch?v=n5YcY7sLoZU

ASTOR Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.