Trend Micro Threat Intelligence w połączeniu z Citrix NetScaler na rzecz usług w chmurze – Portal PR - 24PR
Trend Micro Threat Intelligence w połączeniu z Citrix NetScaler na rzecz usług w chmurze

04.11.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma Trend Micro Incorporated, lider rynku w dziedzinie ochrony serwerów i bezpieczeństwa wirtualizacji, zaprezentowała zintegrowane rozwiązanie umożliwiające użytkownikom produktu Citrix® NetScaler® wyeliminowanie problemów powodowanych przez zagrożenia internetowe i ich negatywny wpływ na usługi i aplikacje działające w chmurze. NetScaler to najlepsza platforma sieciowa opracowana od podstaw jako „infrastruktura usług” dla wirtualnych centrów przetwarzania danych i chmur. Stosowana w połączeniu z urządzeniem Trend Micro™ InterScan™ Web Security Appliance znacznie zwiększa wydajność usług przetwarzania w chmurze, a jednocześnie zapewnia solidną ochronę — bez żadnych utrudnień dla użytkownika.

NetScaler to najlepsza w swojej klasie platforma świadczenia usług, zapewniająca wiele funkcji przyspieszających działanie aplikacji i sieci, co z kolei zwiększa wydajność przetwarzania w chmurze. Jednakże usługi te mogą być narażone na różne zagrożenia, takie jak wyłudzanie danych osobowych (phishing), wirusy, programy szpiegujące lub inne szkodliwe oprogramowanie. InterScan Web Security umożliwia firmom skanowanie ruchu przy bramie sieci korporacyjnej i szybkie rozpoznawanie podejrzanych zachowań w internecie, zanim mogłyby one doprowadzić do ataków z wykorzystaniem luk w zabezpieczeniach.

„Trend Micro oferuje rozwiązania dostosowane do dzisiejszych dynamicznych centrów przetwarzania danych, sieci i modeli biznesowych opartych na przetwarzaniu w chmurze. Uważamy, że Citrix NetScaler zapewnia wyjątkowo zaawansowany poziom usług przetwarzania w chmurze. To inteligentne, skalowalne zabezpieczenie internetowe z certyfikatem Citrix Ready, będące połączeniem produktów InterScan i NetScaler, jest efektem współpracy dwóch liderów branży i powstało z wykorzystaniem praktycznego doświadczenia ich działów obsługi klienta” – mówi Wael Mohamed, wiceprezes ds. strategii w firmie Trend Micro.
Współpracę obu firm komentuje także Joe Keller, wiceprezes ds. współpracy i marketingu środowiskowego, Citrix Systems Inc:

„Cieszymy się ze współpracy z Trend Micro, która umożliwi naszym klientom świadczenie usług przetwarzania w chmurze na dużą skalę. InterScan Web Security i NetScaler oferują znakomitą, kompleksową ochronę przed najnowszymi zagrożeniami internetowymi oraz zwiększają zwrot z inwestycji w zwirtualizowane serwery, rozwiązania wyrównujące obciążenia i zabezpieczenia bram, ponieważ umożliwiają korzystanie z dotychczasowych licencji na wersje urządzeń wirtualnych tych produktów”.

InterScan Web-Security Appliance, po przejściu rygorystycznego procesu weryfikacji zgodności z produktem NetScaler, otrzymał certyfikat Citrix Ready. Obydwa produkty — Netscaler i InterScan — są dostępne jako urządzenia wirtualne, dzięki czemu całe rozwiązanie można łatwo, szybko i tanio skalować bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń fizycznych lub serwerów.

Połączone, zintegrowane rozwiązanie jest aktualnie wykorzystywane do zwiększania wydajności usług przetwarzania w chmurze na dużą skalę, takich jak usługi oferowane przez władze lokalne, opisane w studium przypadku Citrix and Trend Micro, Intelligent, Scalable Web Security. Opracowane przez Trend Micro zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem działające w czasie rzeczywistym oraz technologia oceny reputacji w chmurze stanowią dopełnienie mechanizmów kontroli i rozpoznawania na poziomie aplikacji oferowanych przez Citrix. Łącznie te dwa produkty dają administratorom sieci i projektantom zabezpieczeń wiele narzędzi zapewniających wgląd w przepływ ruchu, poziom wykorzystania zasobów i zagrożenia.

Informacje o programie Citrix Ready
Program Citrix Ready ma na celu ewidencję zweryfikowanych rozwiązań, które zwiększają możliwości produktów firmy Cirtix z dziedziny wirtualizacji, sieci i przetwarzania w chmurze, takich jak Citrix® XenDesktop®, XenApp®, XenServer®, NetScaler® i GoToMeeting®. Certyfikat Citrix Ready jest przyznawany produktom innych firm, które spełniły kryteria weryfikacji ustanowione przez Citrix. Daje on gwarancję, że oferowane połączone rozwiązanie jest wzajemnie zgodne. Program Citrix Ready bazuje na współpracy firmy Citrix z liderami branży i ma na celu spełnienie szerokiej gamy potrzeb klientów. Aktualnie uczestniczy w nim ponad 2800 partnerów, którzy uzyskali weryfikację przeszło 18 000 produktów. Obejmuje on także program Citrix Ready Community Verified, który umożliwia klientom przeglądanie tysięcy produktów zweryfikowanych przez innych klientów jako działających w ich środowiskach produkcyjnych. Program Citrix Ready został wyróżniony nagrodą Alliance Excellence Award przyznaną przez Association of Strategic Alliance Professionals (ASAP) za stworzenie prężnie działającej społeczności przez wdrażanie nowych, innowacyjnych procedur postępowania.

Więcej informacji o programie Citrix Ready można znaleźć pod adresem: www.citrix.com/citrixready. Program Citrix Ready można także znaleźć w mediach społecznościowych (blog Citrix Ready i Twitter).

Trend Micro

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.