UNIBEP S.A. współpracuje z nowym inwestorem – Portal PR - 24PR
UNIBEP S.A. współpracuje z nowym inwestorem

07.11.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Giełdowa spółka budowlana pozyskała kolejny duży kontrakt w tym roku. Na zlecenie SM „Na Skraju“ UNIBEP zbuduje na warszawskim Ursynowie budynek mieszkalny „Cynamonowy Dom“. Wartość umowy to 95 mln zł netto.

Budowa obiektu ruszy 8.11.2011, a przewidywany termin zakończenia to 30.09.2013. Inwestor posiada już prawomocne pozwolenie na budowę.

Jako generalny wykonawca, UNIBEP będzie odpowiadał za przygotowanie gruntu pod realizację inwestycji, budowę obiektu wielorodzinnego oraz zagospodarowanie terenów wokół inwestycji. Firma przebuduje m.in. chodnik wzdłuż ulicy Cynamonowej oraz układ komunikacji wewnętrznej, wraz parkingiem, wjazdami do garaży i ścieżkami dla pieszych. Ponadto spółka zajmie się aranżacją terenów zieleni, które stanowią prawie 30 % działki o powierzchni 10 607,3 mkw. Do zadań UNIBEPU należeć będzie również wykonanie tzw. małej architektury, oświetlenia oraz placów zabaw dla dzieci.

– SM „Na Skraju“ to klient, z którym pracujemy po raz pierwszy. Cieszy mnie, że kolejni inwestorzy doceniają nasze doswiadczenie i gwarantowaną przez nas jakość usług decydujac się na wspołpracę z nami. Obecnie pracujemy nad pozyskaniem kolejnych zleceń od firm, z którymi dotychczas nie współpracowaliśmy. – mówi Jan Mikołuszko, Prezes Zarządu UNIBEP SA.

Inwestycja „Cynamonowy Dom” swoim kształtem przypominać będzie literę E. Najniższa, 5-piętrowa część obiektu postanie wzdłuż ulicy Cynamonowej. Prostopadle do niej zostaną ustawione trzy wyższe, aż 11-kondygnacyjne skrzydła konstrukcji. Obiekt będzie wyposażony we wspólny 3-poziomowy parking podziemny z 484 miejscami postojowymi. Łącznie w „Cynamonowym Domu” powstanie 236 mieszkań o powierzchni od 32 do 100 mkw. W ofercie znajdą się lokale jedno-, dwu-, trzy-, i czteropokojowe. Na parterze budynku znajdzie się również powierzchnia dla 10 obiektów handlowo-usługowych.

Cynamonowy Dom będzie realizowany w systemie spółdzielczym, na zasadzie samofinansowania wyłącznie ze środków indywidualnych inwestorów. Wszystkie lokale są już zarezerwowane.

UNIBEP to jedna z najszybciej rozwijających się polskich grup budowlanych. Firma posiada ponad 60 letnie doświadczenie w branży. W swojej działalności koncentruje się na segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego oraz ogólnego. Do najbardziej prestiżowych realizacji firmy należą, m.in.: fabryka biopreparatów w Orle (Rosja), kompleks handlowo-biurowy wraz z hotelem Radisson SAS w Kaliningradzie (Rosja), Galeria ALFA w Białymstoku, osiedle Tivoli Park czy Miasteczko Wilanów w Warszawie. W ostatnich lat spółka zanotowała ponad 11-krotny wzrost obrotów. W 2010 roku przychody firmy osiągnęły wartość 658 mln zł. Od 8 kwietnia 2008 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
www.unibep.pl

Made in PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.