Alcatel-Lucent umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie technologii 100G – Portal PR - 24PR
Alcatel-Lucent umacnia się na pozycji lidera w dziedzinie technologii 100G

08.12.2011 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Alcatel-Lucent poinformował o umocnieniu się na pozycji lidera w dziedzinie sieci optycznych 100G dzięki wprowadzeniu technologii detekcji koherentnej z jedną nośną, która umożliwia przesyłanie sygnałów optycznych, nawet w przypadku światłowodów gorszej jakości, na odległość znacznie większą, niż to było dotąd możliwe. To najnowsze rozszerzenie oferty firmy umożliwi operatorom telekomunikacyjnym zaspokojenie szybko rosnącego zapotrzebowania na usługi wymagające dużej przepustowości, takie jak wideo i komunikacja szerokopasmowa w sieciach stacjonarnych i bezprzewodowych.
Alcatel-Lucent będzie oferować nową kartę, 100G eXtended Reach (XR), w której zastosowano rozwiązania techniczne opracowane w Bell Labs, umożliwiające monitorowanie i utrzymywanie jakości sygnałów optycznych. Karta 100G XR będzie pierwszym na rynku rozwiązaniem, które umożliwi znaczne zwiększenie zasięgu, wydajności i pojemności sieci optycznych 100G, a jednocześnie obniżenie kosztów budowy i utrzymania sieci.
Karta będzie dostępna do końca roku i oferowana będzie w urządzeniu 1830 Photonic Service Switch (PSS) – flagowym produkcie DWDM firmy Alcatel – Lucent . 100G XR to istotny postęp dla operatorów o specyficznych wymaganiach dotyczących odległości i pojemności, którzy będą mogli transmitować kombinację szybkości 10G, 40G i 100G na różnych długościach fali światłowodu na odległość do 2000 km, oznacza to wzrost zasięgu nawet o 30%. Rozwiązanie Alcatela-Lucenta oferuje także wyjątkowo dobrą wydajność w przypadku światłowodów gorszej jakości, co umożliwia operatorom wdrażanie technologii 100G w dowolnym miejscu i czasie, w dodatku przy znacznie niższych kosztach.

Jednym z pierwszych klientów, którzy wdrożyli przełączniki 1830 PSS, jest australijski operator Nextgen Networks. Michael Ackland, dyrektor ds. rozwoju strategicznego tej firmy, powiedział: „Firma Nextgen Networks wdrożyła platformę 1830 PSS w ramach zainicjowanego przez Wspólnotę Narodów programu usuwania białych plam w regionalnych połączeniach wewnątrzsieciowych (Commonwealth Government’s Regional Backhaul Blackspots Program). Jako pierwsi z powodzeniem zademonstrowaliśmy w Azji na łączu Broken Hill technologię optyczną 100G DWDM i IP z detekcją koherentną. Możliwość wykorzystywania szybkości 10/40/100G na tej samej platformie jest dla nas ogromnie ważna, ponieważ daje naszej sieci dużą elastyczność. Niecierpliwie czekamy na rozszerzone rozwiązanie 100G Alcatela-Lucenta, dzięki któremu sieć do przesyłania danych Nextgen Networks będzie nadal najbardziej zaawansowaną i nowoczesną siecią w tym regionie”.

Przełącznik 1830 PSS, który oferuje bardzo szerokie pasmo i zapewnia szybkość 100G na każdej długości fali światłowodu, umożliwia przesłanie ponad 100 000 plików MP3 w 60 sekund lub równoczesną transmisję strumieniową 15 000 kanałów telewizji HD. Aby zaspokoić wciąż rosnące zapotrzebowanie na takie usługi, operatorzy powinni mieć możliwość stałego zwiększania przepustowości oraz utrzymywania doskonałej jakości transmisji i kontrolowania kosztów. Kluczowym elementem odpowiedzi Alcatela-Lucenta jest eliminacja kosztownych punktów regeneracji 3R sygnału optycznego poprzez stosowanie kart o zwiększonych zasięgach.. Pozwala to uzyskać znaczne oszczędności zmniejszając koszty transmisji jednego bitu danych.

Eve Griliches, główna specjalistka w dziedzinie sieci optycznych w firmie ACG Research, powiedziała: „Jednym z pierwszych stymulatorów rozwoju technologii 100G była — i nadal jest — przepustowość. Do potrzeby wysokiej wydajności spektralnej i zwiększania odległości obecnie dochodzi zapotrzebowanie na bardziej elastyczne i opłacalne optyczne sieci transmisyjne. Spowoduje to rozszerzenie docelowego segmentu rynku i da operatorom więcej możliwości. Zwiększy też popularność technologii 100G, a w konsekwencji jej opłacalność. Rozszerzenie 100G Alcatela-Lucenta to krok, który ułatwi społeczności operatorów pójście w tym kierunku”.

James Watt, prezes działu optyki w firmie Alcatel-Lucent, powiedział: „Obecnie mamy ponad 45 klientów, którzy używają naszego najnowszego rozwiązania optycznego 100G z detekcją koherentną, z jedną nośną. Wykorzystaliśmy to doświadczenie, aby przedstawić atrakcyjną ofertę o większej wydajności na długo przedtem, zanim nasi konkurenci opracowali produkt pierwszej generacji. Staramy się przyspieszać upowszechnienie 100G przez eliminowanie barier dystansu w w łączności światłowodowej oraz umożliwianie operatorom na całym świecie wdrażania tej technologii tam, gdzie chcą, bez żadnych kompromisów pod względem pojemności”.

Rozwiązanie optyczne 100G w 1830 PSS bazuje na detekcji koherentnej z jedną nośną. Do przesyłania danych wykorzystywana jest jedna długość fali nośnej, co w porównaniu z rozwiązaniami z dwiema nośnymi daje większą przepustowość, lepszą wydajność i niższe koszty. W rozwiązaniu 100G Alcatela-Lucenta z detekcją koherentną i jedną nośną zastosowano mechanizm elektrooptyczny, który został opracowany z wykorzystaniem nowatorskich rozwiązań powstałych w Bell Labs, dziale badawczo-rozwojowym firmy. Ten moduł elektrooptyczny, w którym wykorzystano krzemowy układ scalony (opracowany samodzielnie przez firmę) i sprawdzone w praktyce algorytmy przetwarzania sygnałów, jest mniej złożony niż produkty konkurencji, co daje znaczne korzyści pod względem wydajności, zajmowanego miejsca i poboru mocy.

Przełącznik 1830 PSS to kluczowy element architektury High Leverage Network™ (HLN) Alcatela-Lucenta, która zapewnia dużą pojemność, a jednocześnie znacznie zmniejsza koszty budowy i utrzymania sieci rdzeniowych.

Zapraszamy do naszego serwisu internetowego, w którym można znaleźć więcej informacji o rozwiązaniu 100G Alcatela-Lucenta z detekcją koherentną oraz zapoznania się z artykułem TechZine Alcatela-Lucenta o detekcji koherentnej.

INFORMACJE O FIRMIE ALCATEL-LUCENT
Alcatel-Lucent jest od dawna zaufanym partnerem usługodawców, przedsiębiorstw, strategicznych branż oraz instytucji rządowych na całym świecie. Firma jest liderem w dziedzinie technologii sieci mobilnych, stacjonarnych, IP i optycznych, a także pionierem w dziedzinie aplikacji i usług. W skład Alcatel-Lucent wchodzi Bell Labs, jeden z czołowych światowych ośrodków badań i innowacji w dziedzinie technologii komunikacyjnych.
Alcatel-Lucent ma oddziały w ponad 130 krajach i zatrudnia najbardziej doświadczonych w branży specjalistów ds. usług globalnych, co czyni go lokalnym partnerem o globalnym zasięgu.
W 2010 r. Alcatel-Lucent osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 16 mld EUR. Firma została założona we Francji, a jej siedziba znajduje się w Paryżu.
Więcej informacji o firmie Alcatel-Lucent można znaleźć w jej serwisie internetowym (http://www.alcatel-lucent.com), na jej blogu (http://www.alcatel-lucent.com/blog) oraz na Twitterze (http://twitter.com/Alcatel_Lucent).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.