ASUS U53SD Bamboo – ekologiczny notebook z certyfikatem – Portal PR - 24PR
ASUS U53SD Bamboo – ekologiczny notebook z certyfikatem

13.12.2011 Kategoria: Komputery. Autor: admin

ASUS U53SD Bamboo zdobył certyfikat neutralności węglowej PAS 2060:2010. Certyfikacja oznacza, że U53SD jest pierwszym notebookiem na świecie charakteryzującym się zerową emisją węgla w skali całego cyklu produkcyjnego. ASUS jest pierwszym producentem, któremu udało się spełnić wymagania stawiane przed firmami starającymi się o PAS 2060:10.

ASUS konsekwentnie realizuje politykę zrównoważonego rozwoju. Inwestując w innowacyjność firma rozwija technologie pomagające redukować negatywny wpływ na środowisko – zarówno własny, jak i jej klientów. W 2009 roku ASUS opracował pierwszego notebooka, któremu przyznano certyfikat ograniczonego śladu węglowego. Od tego czasu firma wdraża strategię ograniczania emisji węgla, łącząc realizację Zintegrowanej Polityki Produktowej Komisji Europejskiej z koncepcją tworzenia urządzeń przyjaznych dla środowiska.

Neutralność węglowa z GreenASUS
ASUS przeanalizował prawidłowości, jakimi rządzi się emisja śladu węglowego, będącego efektem działalności człowieka. Na podstawie przeprowadzonych analiz eksperci z firmy opracowali kompleksowy plan redukcji emisji węgla, aż do osiągnięcia neutralności węglowej, bez zwiększania poziomu netto globalnych emisji gazów cieplarnianych (GHG). Jednym z działań prowadzących do tego celu było ograniczenie śladu węglowego notebooka ASUS U53SD o 10 procent poprzez zastosowanie bambusa zamiast plastiku w elementach obudowy, a także opracowując technologie i oprogramowanie pomagające oszczędzać energię.

„ASUS wspiera realizację wszelkich dostępnych strategii mających na celu ograniczenie zmiany klimatu. Poza redukcją emisji węglowych na poziomie całej firmy, przestrzegamy również reguł Zintegrowanej Polityki Produktowej (IPP) przy tworzeniu energooszczędnych technologii, które ograniczają ślad węglowy naszych produktów dzięki przyjaznym dla środowiska projektom” – mówi Frank Lin, dyrektor ds. jakości w firmie ASUS.

Seria Bamboo z bliska
W obudowach notebooków z serii Bamboo wykorzystano bambus zamiast plastiku spotykanego w większości komputerów mobilnych. Bambus poddano delikatnej obróbce, aby zachować jego wygląd i fakturę, co sprawia że komputer ma ciepłą, naturalną teksturę.

Notebooki z serii Bamboo wykorzystują inteligentną technologię Super Hybrid Engine (SHE) zmniejszającą zużycie energii nawet o 20 procent.
W opakowaniach notebooków z serii Bamboo zastosowano w 100 procentach naturalny i przetwarzalny papier bambusowy i włókninę, co jeszcze bardziej zmniejsza negatywny wpływ na środowisko tej linii produktów.

Zielony kamień milowy GreenASUS
GreenASUS to całościowa proekologiczna inicjatywa, mająca na celu zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej we wszystkich oddziałach firmy. Składają się na nią cztery „zielone cele” (Four Green Home Runs) – Zielony Design, Zielona Polityka Zakupowa, Zielona Produkcja oraz Zielone Usługi i Marketing.

Najświeższy przykład zaangażowania w politykę węglowej neutralności, czyli notebook U53SD Bamboo, wzmacnia pozycję ASUS jako odpowiedzialnej firmy, wybiegającej spojrzeniem w przyszłość. Strategia działania firmy wpisuje się w ogólnoświatowy trend redukcji emisji węgla, wysokiej wydajności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

ASUS:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.