E-konto przez internet – czy warto? – Portal PR - 24PR
E-konto przez internet – czy warto?

29.12.2011 Kategoria: E-biznes. Autor: admin

W dobie obecnego kryzysu każdy ucieka się do zaoszczędzenia możliwie jak największej kwoty podczas zakupów. Zyskują na tym przede wszystkim właściciele porównywarek cenowych w internecie, wymierny zysk dostrzegają również klienci. Czy da się jednak zwiększyć jeszcze zadowolenie internautów?

Największym problemem, na jaki napotykamy, jest problem płatności w sklepie. Klient ma bowiem nie tylko dostęp do sklepów polskich, ale także zagranicznych – skonstruowanych tylko pod płatności kartą kredytową albo za pomocą PayPala. Duża część użytkowników wciąż obawia się o kradzież danych karty. Wyjście z tej sytuacji w teorii oferował PayPal, jednak tutaj pojawiał się inny problem w postaci przeliczników walut. Raz było taniej – raz drożej. Z drugiej strony płatności w Polsce za pomocą DotPay i innych odpowiedników również nie były do końca doskonałe i zdarzały się – sporadycznie, na szczęście – problemy w dotarciu pieniędzy do sprzedawcy. Potem użytkownik musiał sam się radzić z problemem, bo rzadko kiedy – przynajmniej do czasów Allegro – serwis pośredniczył w rozwiązywaniu sporu.

Lokata i konto przez internet

Szmalback obecnie próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom internautów, zgodnie ze swoją pierwotną filozofią. Nie jest to bowiem typowy serwis zakupowy, ale bardziej porównywarka i pośrednik w zakupach. Największą rewolucją wprowadzoną w sieci przez ten portal było zaproponowanie użytkownikom tzw. cashbacku – określony procent kosztów poniesionych przy zakupie produktu zostaje zwrócony na konto użytkownika. Oprócz dokonywania zakupów, platforma umożliwia również założenie kont bankowych i lokat bankowych.

Bezsprzecznie jednym z największych atutów tego rozwiązania jest fakt, że wszystkie formalności można załatwić nie wychodząc z domu. Założenie konta odbywa się w całości przez Internet. Dodatkowo, zgodnie z panującą na stronie zasadą, po założeniu konta użytkownik dostaje premię pieniężną (cashback) na swoim koncie szmalback, w wysokości od 20 do 40 zł, zależnie od banku, który wybierze. Oprócz tego obowiązuje zasada, że za każdego znajomego, który dokona tego samego, zostanie przyznana dodatkowa wpłata w wysokości 1 zł.

Czy warto zakładać konto przez internet?

Mimo tego, że spora część osób uważa, że założenie konta bankowego przez internet jest skomplikowane, to coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Nowoczesne banki dają taką możliwość swoim potencjalnym klientom. Warto zaznaczyć, że usługa założenia konta jest bezpłatna i zajmuje stanowczo mniej czasu niż samodzielne udanie się do najbliższej placówki banku, w której często tworzą się gigantyczne kolejki.

Wiele osób z pewnością zada sobie pytanie jakie dokumenty są niezbędne do założenia e-konta? Otóż należy mieć ukończone 18 lat, dowód osobisty, dostęp do sieci i kilka minut wolnego czasu. Cała procedura jest bardzo prosta i sprowadza się do wypełnienia pól w formularzu. Dodatkowym profitem założenia konta bankowego przez platformę szmalback jest otrzymanie cashback.

Po co mi dodatkowe konto bankowe?

A co z osobami, które mają już jedno konto bankowe? Otóż warto się zastanowić nad kolejnym i zaletami, które płyną z jego posiadania. Dodatkowe konto to przede wszystkim jednak szereg bardziej wymiernych atutów. Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym, jest fakt, że można w ten sposób dzielić środki – nowe konto może być poświęcone na kwoty, które przeznaczone będą na wydatki niespodziewane, a to z którego korzystaliśmy na co dzień na wydatki codzienne i opłaty. Nowe konto lub lokata możemy potraktować jako skarbonkę, w której gromadzimy oszczędności. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy całkowitą kontrolę nad domowy budżetem.

Szmalback.pl jest nowoczesną platformą sprzedażową, dzięki której w czasie robienia zakupów część pieniędzy wraca do kieszeni klienta. Za każdą transakcję za pośrednictwem serwisu otrzymujemy kilka procent od zakupu, która wpływa na nasze konto. Po zakończonych zakupach możemy sprawdzić stan swojego salda w Szmalback.pl i zobaczyć ile gotówki do nas wróciło. W chwili kiedy suma przekroczy 40 zł możemy przelać zgromadzoną gotówkę na dowolne konto bankowe. W serwisie są zarejestrowane m.in. sklepy sportowe, które oferują zniżki na sprzęt sportowy. Co jest bardzo ważne Szmalback.pl pomaga użytkownikowi w razie wszelkich problemów z reklamacją, przesyłką itp.

Edyta Kobiela-Chodzyńska
Junior PR Specialist
VanguardPR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.