Energowładni bohaterami uczniów – Portal PR - 24PR
Energowładni bohaterami uczniów

22.12.2011 Kategoria: Ekologia, Konkursy. Autor: admin

Ogólnopolski Program Edukacji Ekologicznej „Źródła Pozytywnej Energii Wokół Nas”- zakończony! Energowładni, bohaterowie programu, wprowadzali dzieci w świat pozytywnej energii. Ponad 2 000 szkół wzięło udział w akcji i przeprowadziło specjalne lekcje ekologii dla klas I-III. Ogromną popularnością cieszył się towarzyszący akcji konkurs plastyczny, na który wpłynęło blisko 1 600 prac. Zwycięska klasa z Bełchatowa wybierze się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zainteresowanie udziałem w konkursie plastycznym „Energowładni w Krainie Pozytywnej Energii” było tak duże, że na prośbę szkół organizatorzy zdecydowali się na przedłużenie terminu nadsyłania prac. Ostatecznie wpłynęło blisko 1 600 plakatów, z których jury wyłoniło zwycięzców. Autorka najciekawszej pracy indywidualnej, uczennica klasy II z Kalisza, otrzymała nowoczesny laptop a zwycięska klasa Ib ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie wygrała wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

„Otrzymywaliśmy listy gratulacyjne i telefony od nauczycieli oraz dyrektorów szkół z podziękowaniem za przygotowanie tak ciekawego programu, który bardzo podobał się dzieciom. Konkurs plastyczny miał utrwalić zdobyte na lekcjach informacje. Prace przesyłały głównie szkoły często z małych i odległych od Warszawy miejscowości. Bardzo nas to ucieszyło ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to właśnie dla nich nasza nagroda – całodniowa wycieczka do Centrum Nauki Kopernik stanowiła największą atrakcję” – mówi Beata Kozieł, Senior Brand Manager firmy Energizer.

Dzieci wykazały się ogromną inwencją. Pojawiały się prace malowane farbami, kredkami, wydzieranki, wyklejanki i inne formy. Plakat zwycięskiej klasy zrobił ogromne wrażenie na jury. „Przedstawienie samych dzieci jako Energowładnych to wyjątkowy pomysł. Po wyrazie twarzy młodych artystów widać jak poważnie podeszli do całego zadania” – dodaje Beata Kozieł. Różnorodność technik i ogromne zaangażowanie dzieci bardzo pozytywnie zaskoczyło organizatorów.
„Źródła Pozytywnej Energii Wokół Nas” to program edukacyjny dla klas I-III szkół podstawowych zorganizowany przez firmę Energizer. Podczas specjalnie przygotowanych lekcji ekologii cztery postacie Energowładnych przedstawiały dzieciom tradycyjne i alternatywne źródła energii. Mimo, iż program edukacyjny dobiegł końca organizatorzy mają nadzieję, że przekazana wiedza pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Wszystkie informacje na temat programu oraz wyniki konkursu są dostępne na stronie www.energowładni.pl.

Energizer

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.