Kaspersky Mobile Security Lite dostępny bezpłatnie w Android Markecie – Portal PR - 24PR
Kaspersky Mobile Security Lite dostępny bezpłatnie w Android Markecie

13.12.2011 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Kaspersky Lab przedstawia nowy produkt, który pozwala zabezpieczyć informacje poufne przechowywane w smartfonach – i to całkowicie za darmo. Kaspersky Mobile Security Lite, dostępny wyłącznie w Android Markecie, oferuje podstawową ochronę smartfonów działających pod kontrolą systemu operacyjnego Android.

Smartfon może zostać skradziony tak samo jak portfel, karta płatnicza czy klucze do domu. Oznacza to, że dane, które są w nim przechowywane, mogą łatwo wpaść w niepowołane ręce. Wówczas złodziej może uzyskać dostęp do wszystkich zapisanych w nim danych, nawet takich, które mogą ułatwić kradzież pieniędzy użytkownika. Moduł antykradzieżowy wbudowany w aplikację Kaspersky Mobile Security Lite zatrzyma przestępcę w przedbiegach.

Skradziony telefon może zostać zablokowany poprzez wysłanie do niego specjalnego SMS-a. Wszystkie katalogi zawierające informacje poufne (książka adresowa, raporty z połączeń, wiadomości tekstowe, e-maile, kalendarze itp.) mogą zostać zdalnie skasowane w taki sam sposób – wystarczy jeden SMS. Ponadto, dzięki funkcji SMS Find, użytkownik może dowiedzieć się, gdzie znajduje się skradziony smartfon. Kaspersky Mobile Security Lite pozwala także blokować niechciane połączenia telefoniczne oraz SMS-y.

Osoby, które przechowują w swoich smartfonach wiele informacji poufnych, korzystają z serwisów społecznościowych oraz mobilnej poczty elektronicznej, powinny zainteresować się płatną wersją programu Kaspersky Mobile Security dostępną w Android Markecie. Oferuje ona więcej funkcji, łącznie z ochroną antywirusową działającą w czasie rzeczywistym, skanowaniem na żądanie oraz automatyczną aktualizacją antywirusowych baz danych.

Uaktualniając produkt do wersji płatnej, użytkownik otrzyma dodatkowe funkcje modułu antykradzieżowego, na przykład technologię SIM Watch, która pozwala na automatyczne zablokowanie smartfonu, gdy karta SIM zostanie usunięta. Dodawana jest także funkcja ochrony prywatności, która pozwala na ukrywanie przed niepowołanymi osobami takich informacji, jak na przykład raporty z nawiązywanych i odbieranych połączeń oraz SMS-y.

Uaktualnienie do wersji płatnej jest bardzo łatwe i może zostać przeprowadzone bezpośrednio z interfejsu aplikacji Kaspersky Mobile Security Lite. Wszystkie ustawienia użytkownika zostaną zachowane.

Kaspersky Mobile Security Lite jest dostępny w Android Markecie: https://market.android.com/details?id=com.kms.free&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rbXMuZnJlZSJd.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania Kaspersky Lab jako źródła.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.