Komunikado PR dla marki Castrol – Portal PR - 24PR
Komunikado PR dla marki Castrol

15.12.2011 Kategoria: Agencje PR. Autor: admin

W listopadzie agencja Komunikado PR rozpoczęła współpracę z marką Castrol w Polsce.
Do obowiązków agencji należy opracowanie i realizacja strategii komunikacyjnej mającej na celu budowanie wizerunku marki Castrol jako światowego lidera w produkcji środków smarnych, płynów technologicznych i eksploatacyjnych. W ramach prowadzonych działań public relations agencja odpowiedzialna będzie za współpracę z dziennikarzami, organizację eventów, komunikację w mediach społecznościowych oraz działania z zakresu PR wewnętrznego.

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych, m.in. olejów syntetycznych Castrol EDGE. Integralną częścią strategii biznesowej firmy jest partnerstwo z wiodącymi koncernami motoryzacyjnymi, do których należą m.in. Volkswagen, Audi, BMW. Od 2001 roku w wyniku globalnego połączenia Castrol należy do Grupy BP.

Firma od lat sponsoruje sporty motorowe. Zawodnicy wspierani przez markę Castrol wielokrotnie zdobywali tytuły mistrza świata wyścigów Formuły 1 lub WRC. W 2011 roku Zespoły Volkswagena jadące w barwach marki Castrol zdobyły trzy pierwsze miejsca w legendarnym Rajdzie Dakar. Od 2008 roku Castrol sponsoruje też piłkę nożną i jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012™. Ambasadorami marki w Polsce i na świecie są Cristiano Ronaldo oraz Jerzy Dudek.

www.komunikado.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.