Małe firmy mogą już korzystać z taniej pomocy prawnej – Portal PR - 24PR
Małe firmy mogą już korzystać z taniej pomocy prawnej

21.12.2011 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Negocjujesz ważny kontrakt i chcesz, żeby zawarta umowa gwarantowała Twojej firmie bezpieczeństwo? Masz problem z obsługą reklamacji? Pracownik wytoczył Ci proces? W tych sprawach pomoże Tax Care. Najnowszy pomysł firmy księgowo-podatkowej należącej do dr. Leszka Czarneckiego to tanie usługi prawnicze, na które może sobie pozwolić nawet mała firma.

Usługa doradztwa prawnego oferowana jest na zasadzie miesięcznego abonamentu. Wykupiło ją już 70 małych firm, choć jest dostępna dopiero od kilku tygodni. – Zakładamy, że do końca roku będziemy mieć 100 aktywnych abonamentów, a w 2012 roku z doradztwa prawnego będzie na stałe korzystać kilkuset przedsiębiorców – deklaruje Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Usługa jest dostępna dzięki współpracy firmy księgowo-podatkowej z wrocławską kancelarią Koksztys o ogólnopolskim zasięgu, która specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych.

72% firm nie ma pomocy prawnej

Tax Care nie tylko chce podbić rynek usług prawniczych, ale też upowszechnić korzystanie z takich usług przez małe firmy. – Z badań, które przeprowadziliśmy wśród drobnych przedsiębiorców wynika, że aż 72% z nich nie korzysta na co dzień z pomocy prawnika, a zapotrzebowanie na takie usługi jest ogromne – mówi Adrian Jarosz, prezes Tax Care. Zdecydowanie najbardziej pomoc prawna potrzebna jest przedsiębiorcom w opiniowaniu umów i kontraktów handlowych – taką potrzebę deklaruje aż 80% badanych. Na drugim miejscu jest windykacja należności, a tuż za nią pomoc w sprawach osobistych. Wynika to ze specyfiki small biznesu, gdzie prowadzenie firmy przenika się z życiem prywatnym.

Wsparcie przez 24h

Usługę doradztwa prawnego jest oferowana na zasadzie abonamentu. Za comiesięczną opłatę przedsiębiorca otrzymuje stały dostęp do prawnika.– Formuła tej usługi odzwierciedla wymagania, jakie przedsiębiorcy stawiają dziś kancelariom prawnym. Chcą mieć np. możliwość całodobowego kontaktu z prawnikiem przez pocztę elektroniczną, telefon czy Skype’a, co sprowadza doradztwo prawne do sprawy, którą załatwia się od ręki – wyjaśnia Bartłomiej Gierut, kierownik kancelarii Koksztys. Ale jednocześnie przedsiębiorcy oczekują, że radca prawny będzie dobrze znał ich branżę, będzie bardziej doradcą w biznesie niż źródłem informacji o obowiązujących przepisach. W prostych sprawach przedsiębiorcy potrzebują natomiast standaryzacji. Dotyczy to na przykład wzorców umów.

Stały dostęp do prawnika już za … 149 zł

Wartość abonamentu uzależniona jest od zakresu doradztwa. Cena niższego to 149 zł, a wyższego – 349 zł. – Dzięki skali działania Tax Care udało nam się połączyć rzeczy niemożliwe: atrakcyjną cenę z bardzo dużym zakresem ochrony – podsumowuje Adrian Jarosz. W ramach podpisanej umowy klient może korzystać z nielimitowanych konsultacji prawnych przez telefon. Oprócz tego posiadacz tańszego abonamentu otrzymuje darmowe trzy godziny pracy z prawnikiem na kwartał, a posiadacz droższego – 9 godzin. Stawki za dodatkowe godziny są znacznie niższe od standardów rynkowych.

Od spraw firmowych do prywatnych

Osoby korzystające z doradztwa prawnego w Tax Care otrzymają niezwykle szeroki zakres ochrony. Obejmie ona zarówno sprawy biznesowe, jak i osobiste, czyli na przykład sprawy rozwodowe, spadkowe, ale też związane z ustaleniem prawa własności, rejestracją znaków towarowych, niedotrzymywaniem zobowiązań, sprawy o zapłatę, czy wreszcie dotyczące praw pracowniczych.

Sukces w abonamentach księgowych

Tax Care istnieje od trzech lat i ma już duże doświadczenie w abonamentowej obsłudze małych i średnich firm. Na abonamencie opiera się podstawowa usługa świadczona przez firmę, czyli księgowość. Tax Care ma już ponad 6000 abonamentowych klientów. W sumie przedsiębiorców, którzy skorzystali z jakiejkolwiek usługi Tax Care jest kilkanaście tysięcy. Oprócz usług księgowych, dzięki współpracy z doradcami podatkowymi, Tax Care oferuje małym firmom narzędzia optymalizacji podatkowej. Prowadzi ponadto abonamentową obsługę kadrowo-płacową. Dopełnieniem biznesu Tax Care są usługi doradztwa finansowego dla małych firm. Dziś Tax Care ma 20 placówek i 16 zespołów mobilnych, w których pracuje ponad 500 doradców.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.