Plac Unii wśród najlepszych „zielonych obiektów” Europy Środkowo-Wschodniej – Portal PR - 24PR
Plac Unii wśród najlepszych „zielonych obiektów” Europy Środkowo-Wschodniej

15.12.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Plac Unii, kompleks biurowo–handlowy powstający na Placu Unii Lubelskiej w Warszawie, został wyróżniony prestiżową CEE Green Building Award w kategorii BREEAM Pre-certified Developments. Inwestycja firm Liebrecht & wooD oraz BBI Development NFI zwyciężyła wśród projektów zgłoszonych m.in. z Austrii, Bułgarii, Czech, Rumunii, Słowenii i Węgier.

O nagrodę CEE Green Building Award ubiegać mogły się inwestycje z Europy Środkowej i Wschodniej, które posiadają lub starają się o certyfikaty BREEAM lub LEED, świadczące o realizowaniu projektów zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Jednym z trzech laureatów w kategorii BREEAM Pre-certified Developments został warszawski Plac Unii, kompleks biurowo-handlowy, który zyska prestiżowy certyfikat BREEAM z wysoką oceną „bardzo dobry”.

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.: zarządzanie obiektem, zużycie wody i energii, zastosowanie certyfikowanych materiałów budowlanych, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne, redukcję emisji CO2, zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia oraz minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

Wśród zaplanowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wyróżnić można m.in.: czujniki przecieków wody, kontrolę nasłonecznienia, monitoring jakości powietrza, wydajność akustyczną budynku na poziomie 35 dB oraz kontrolę intensywności świetlnej po zmroku.

Nagrody CEE Green Building Award, przyznane przez “The Association of Green Building Professionals” (Central & Eastern Europe) zostały wręczone w ośmiu kategoriach. Uroczysta gala odbyła się podczas organizowanego przez EuropaProperty spotkania inwestorów i najemców EuropaProperty Global Occupier Forum & Green Buildings Awards w stołecznym Hotelu Mariott 30 listopada 2011 roku.
***
Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca, inspirowanego architekturą jednego z pierwszych na świecie drapaczy chmur.
Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 000 m2, w Placu Unii, na trzech poziomach -1, 0, +1, mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 m2. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

www.placunii.pl

Liebrecht & wooD

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.