POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. w drodze na NewConnect – Portal PR - 24PR
POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. w drodze na NewConnect

06.12.2011 Kategoria: Rynek kapitałowy, Wieści za spółek. Autor: admin

POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A., lider na polskim rynku w produkcji wysokiej jakości elementów indukcyjnych, planuje na przełomie 2011 i 2012 roku debiut na rynku NewConnect. W ramach oferty prywatnej Spółka chce pozyskać ok. 2,5 mln PLN. Kapitał ten przeznaczy na zakup i instalację maszyn i urządzeń produkcyjnych. Firma planuje również rozszerzenie asortymentu o nowe produkty oraz wejście na kolejne europejskie rynki.

– „W 2010 roku odnotowaliśmy przychody ze sprzedaży produktów i usług na poziomie 20,7 mln PLN, zaś w pierwszym półroczu tego roku w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego osiągnęliśmy wzrost wartości sprzedaży o ponad 43%. Około 90% naszej produkcji eksportujemy na bardzo wymagające rynki europejskie, głównie do Francji, Niemiec i Szwajcarii” – mówi Mariusz Strzeszewski, Prezes Zarządu POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A.

Spółka produkuje podzespoły elektroniczne i elektrotechniczne takie jak cewki, dławiki i transformatory. Oferuje doskonałej jakości elementy indukcyjne oraz, karkasy z tworzyw sztucznych,. Produkty firmy tj. cewki rdzeniowe i bezrdzeniowe, dławiki sieciowe i przeciwzakłóceniowe, transformatory impulsowe oraz inne wyroby elektroniczne i elektryczne znajdują zastosowanie w automatyce, przemyśle samochodowym, oświetleniowym, energetycznym, telekomunikacyjnym oraz branży AGD i RTV.

– „Stosowanie produktów oferowanych przez naszą Spółkę staje się coraz bardziej powszechne ze względu na bogatą ofertę asortymentową spełniającą wymagania klientów i szerokie spectrum zastosowań naszych elementów. Na nasz sukces oraz wysoką świadomość marki składa się również wieloletnie doświadczenie firmy, nowoczesne zaplecze produkcyjne, a przede wszystkim wykwalifikowana kadra inżynierska. Dzięki temu, że posiadamy wewnętrzny dział rozwoju i technologii, który jest odpowiedzialny za projektowanie elementów indukcyjnych oraz procesów produkcyjnych, jesteśmy w stanie wykonać nietypowe zamówienia – dodaje Mariusz Strzeszewski.

Odbiorcami produktów Spółki są przede wszystkim międzynarodowe koncerny takie jak grupa ABB, działające w sektorach elektronicznym i elektrotechnicznym, oświetleniowym, samochodowym i branżach pokrewnych, jak również podmioty krajowe. Z większością z nich POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. ma podpisane długoterminowe umowy, które są wynikiem zadowolenia kontrahentów z wysokiej jakości dostarczanych produktów.
Spółka przykłada ogromną wagę do tego, aby jej produkty spełniały najwyższe wymagania. Wszystkie produkowane przez nią podzespoły indukcyjne posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Ostatnio wprowadziła do oferty nową generację cewek przeznaczonych do styczników pracujących w systemie A-line. Ich zastosowanie prowadzi do znacznego ograniczenia użycia energii.

– „W 2012 roku firma zamierza dokonać dalszego rozszerzenia oferty produktów m.in. o transformatory sieciowe małej mocy, podzespoły indukcyjne – transformatory i dławiki pracujące w układach wykorzystujących diody LED oraz cewki przeznaczone do indukcyjnych czujników zbliżeniowych. Do wdrożenia ich produkcji posłuży m.in. kapitał pozyskany z giełdy. Ponadto planujemy zintensyfikowanie działań sprzedażowych na nowych rynkach europejskich. Oprócz przedstawicielstwa handlowego, które jest dedykowane na rynek niemiecki, stworzone zostaną nowe pracujące na rynku skandynawskim, francusko-hiszpańskim i rosyjskim” – podsumowuje Mariusz Strzeszewski.
Autoryzowanym doradcą Spółki jest Capital One Advisers Sp. z o.o. – Spółka produkuje podzespoły wykorzystywane przez firmy na całym świecie. Model biznesowy podmiotu opiera się o długofalowe kontrakty co znacznie minimalizuje ryzyko inwestycyjne. POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. ma bogate doświadczenie i zamierza zwiększyć zarówno swoje przychody, jak i zysk dla akcjonariuszy. To wszystko czyni ją mocną i stabilną inwestycją dla potencjalnych inwestorów. Wierzę, że pozyskane środki posłużą rozwojowi przedsiębiorstwa i umocnią pozycję Spółki na rynku – powiedział Marcin Duszyński, Prezes Zarządu Capital One Advisers.
***
POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A. (http://www.polfer.com.pl)
Firma prowadzi działalność w branży elektronicznej i produkuje elementy indukcyjne bierne, głównie cewki i transformatory o małej mocy. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 1966 roku i jest liderem na polskim rynku w projektowaniu i produkcji elementów indukcyjnych opartych głównie na rdzeniach ferrytowych. Spółka posiada zaawansowane zaplecze produkcyjne, wykwalifikowaną kadrę inżynierską oraz własne, nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Ponad 90% swojej produkcji firma wysyła na eksport, głównie do krajów Unii Europejskiej.

Capital One Advisers Sp. z o.o. (www.capitalone.pl)

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.