Raport na temat rejestracji domeny .eu za III kwartał 2011 roku – Portal PR - 24PR
Raport na temat rejestracji domeny .eu za III kwartał 2011 roku

07.12.2011 Kategoria: Domeny. Autor: admin

Bułgaria, Litwa i Rumunia osiągnęły najwyższą liczbę nowych rejestracji domen .eu spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. W każdym z tych krajów w III kwartale 2011 roku zanotowano wzrost o ponad 10%, jak wynika z ostatniego kwartalnego raportu na temat postępów, opublikowanego przez EURid, rejestr domeny najwyższego poziomu .eu.

„Te pozytywne dane dotyczące wzrostu liczby rejestracji nazw domen .eu wskazują na szczególnie szybki rozwój domeny .eu w nowych krajach członkowskich UE” – powiedział Marc Van Wesemael, Dyrektor Naczelny EURid. „III kwartał 2011 roku był najlepszym kwartałem pod względem liczby nowych rejestracji nazw domen .eu na przestrzeni pięciu lat.”

Dyrektor zauważył także, że biorąc pod uwagę kryzys euro i bieżącą sytuację gospodarczą, wzrost rejestracji nazw domen .eu to wyraźny dowód na to, że Europa w dalszym ciągu postrzegana jest pozytywnie przez największą kategorię posiadaczy nazw domen .eu, jaką stanowią użytkownicy biznesowi.

Największy, bo 18% wzrost rejestracji nazw domen .eu w porównaniu z II kwartałem 2011 roku zanotowano w Bułgarii, na drugim miejscu była Litwa (13%), a na trzecim Rumunia (12%). Liczba rejestracji wzrosła także w 20 innych krajach członkowskich UE. Domena .eu zakończyła III kwartał 2011 roku liczbą 3,41 mln zarejestrowanych nazw domen .eu, co stanowi wzrost o 5,2% w porównaniu z III kwartałem 2010 roku.

Trzeci kwartał zaznaczył się także przeprowadzeniem przez EURid oceny zdolności rejestru .eu do zapewnienia ciągłości działania biznesu w razie konieczności przywrócenia funkcjonowania systemu po awarii (disaster recovery). Systemy rejestracji .eu zostały przeniesione do zapasowego centrum danych .eu, skutecznie przechodząc test solidności infrastruktury .eu.

Pełną treść raportu EURid za III kwartał 2011 roku można pobrać z następującego linku: http://link.eurid.eu/reports.

Domena .eu oraz EURid
Domena .eu należy do dziesięciu najpopularniejszych domen najwyższego poziomu na świecie. Oferuje wspólną tożsamość w Internecie dla 500 milionów Europejczyków z 27 krajów. Od momentu pojawienia się domeny w sieci w 2005 roku zarejestrowano już ponad 3 miliony adresów z końcówką .eu. Wiele firm używa adresu .eu ze względów praktycznych i aby podkreślić swoje europejskie pochodzenie. Wśród znanych firm domenę .eu wybrało m.in. Bridgestonee, Century 21, Hyundai, MAN Group, Microsoft Corporation oraz UniCredit Group.

EURid jest organizacją niezyskową wyznaczoną przez Komisję Europejską do zawiadywania rejestracjami domeny .eu w Internecie. EURid współpracuje z ponad 850 akredytowanymi rejestratorami obsługując swoich klientów w 23 oficjalnych językach Unii. Biuro główne firmy znajduje się w Brukseli (Belgia), EURid posiada także biura regionalne w Pizie (Włochy), Pradze (Czechy) oraz w Sztokholmie (Szwecja). Więcej informacji znajdą Państwo na www.eurid.eu

Heretic Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.