SCA jedną z najbardziej etycznych firm w Europie – Portal PR - 24PR
SCA jedną z najbardziej etycznych firm w Europie

14.12.2011 Kategoria: CSR. Autor: admin

Dow Jones Sustainability Index to jeden z wyjątkowo prestiżowych europejskich indeksów zrównoważonego rozwoju. Przedsiębiorstwa, które zostają wyróżnione w tym rankingu, należą do ścisłej światowej czołówki firm odpowiedzialnych społecznie.

– Jesteśmy bardzo dumni, że nasza praca na rzecz zrównoważonego rozwoju została dostrzeżona i doceniona w tak prestiżowym rankingu – mówi Przemysław Barnowski – Prezes Zarządu SCA Hygiene Products Sp. z o.o.. – Nie jest to łatwe, a jednak w ciągu ostatnich siedmiu lat wyróżniono nas w nim aż cztery razy. Myślę, że udało nam się do tego dojść dzięki jasno określonym celom. Praca na rzecz zrównoważonego rozwoju jest podstawowym budulcem naszej globalnej działalności. Stanowi także ważną część naszej strategii na rzecz wzrostu wartości przedsiębiorstwa i nie są to tylko puste słowa.

Wysoka pozycja SCA w rankingu jest efektem promowania i inicjowania programów dotyczących kwestii zrównoważonego rozwoju. Jest to widoczne w każdym obszarze zarządzania. Doskonałym przykładem działalności na rzecz ochrony środowiska jest fakt, że już sześć lat temu SCA zobowiązała się do redukcji Co2 o 20% do 2020 roku. Cel ten jest obecnie jednym z priorytetów wszystkich spółek koncernu. Innym przykładem jest program realizowany w dywizji Personal Care, którego założeniem jest poprawa zdrowia i jakości życia pracowników przedsiębiorstwa. Dąży ono do tego poprzez uświadamianie im zasad zdrowego trybu życia, właściwego odżywiania i promowanie aktywności fizycznej.

SCA jest jedną z pięciu szwedzkich spółek notowanych w indeksie Dow Jones Sustainability. Są one oceniane są według określonych celów gospodarczych, parametrów środowiskowych i społecznych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.