Świąteczne marzenia dzieci – Portal PR - 24PR
Świąteczne marzenia dzieci

22.12.2011 Kategoria: Dziecko. Autor: admin

Już za kilka dni święta Bożego Narodzenia, trwają ostatnie dni zakupowej gorączki. Zwłaszcza dzieci z niecierpliwością wyczekują wymarzonych prezentów. Trafić w ich gusta to, coroczne wyzwanie dla Mikołaja. Grupa Nokaut postanowiła przyjść Mu z pomocą i zapytała najmłodszych, co chcieliby znaleźć pod choinką.

Grupa Nokaut SA – właściciel internetowej porównywarki cen Nokaut.pl – postanowiła ułatwić Mikołajowi zadanie i zapytała przedszkolaków o ich wymarzone prezenty[1].

Wyniki badań przeprowadzonych w grudniu 2011 roku przez Grupę Nokaut potwierdzają, ponadczasową popularność takich zabawek, jak lalki i samochody, które od pokoleń są i prawdopodobnie zawsze będą atrakcyjne.

Kilkuletnie dziewczynki tradycyjnie marzą o tym, by pod choinką znaleźć lalkę (23% ankietowanych) czy zabawki-zwierzątka. Tutaj hitem są Chi Chi Love (23%) i tradycyjne pluszaki (12%). Ucieszyłby je także interaktywny piesek lub kotek (10%). Znaczną popularnością cieszą się również zabawki z kolekcji Littlest Pet Shop (pod choinką oczekuje ich 10% ankietowanych dziewczynek). Wśród pozostałych prezentów znalazły się: telefon, słodycze, ubrania, instrumenty muzyczne, kucyk Pony, zegarek, perfumy Hello Kitty oraz aparat fotograficzny.

Źródło: dane Grupy Nokaut

Największym marzeniem chłopców jest otrzymanie od Mikołaja samochodu (aż 42% ankietowanych), klocków Lego (19%). Dużą popularnością cieszą się również zabawki z serii Hot Wheels (11%) oraz z filmu “Auta” (5%), wśród których najbardziej popularny jest główny bohater – Zygzak MzQueen. Poza tym, chłopcy chcieliby otrzymać znaleźć pod choinką: telefon, hulajnogę, pistolet i zabawki z serii Gormiti.

Źródło: dane Grupy Nokaut

„O ile lalki i samochody uznać można za zabawki ponadczasowe, tak tradycyjna rózga postrzegana jest jako międzypokoleniowy antyprezent numer 1. Nie chciałoby jej otrzymać aż 26% ankietowanych kilkulatek” – mówi Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut, właściciela porównywarki cen Nokaut.pl. – „Dziewczynki nie chciałyby znaleźć pod choinką chłopięcych samochodów, klocków Lego czy ubrań. Chłopcy zaś nie chcieliby otrzymać w prezencie przede wszystkim lalek (40% chłopców), rózgi (13%) oraz małych samochodzików (8%)”.

Jak pokazują dane Nokaut.pl, św. Mikołaj uważnie czyta listy od najmłodszych, bo wśród produktów najczęściej wyszukiwanych w porównywarce w czasie zakupowej gorączki są: interaktywne zwierzaki, lalki i akcesoria dla lalek, Hot Wheels, klocki Lego, zabawki z filmu “Auta”, pieski Chi Chi Love oraz samochody.

Co ciekawe, dla przedszkolaków źródłem inspiracji w wyborze prezentów – zgodnie z wynikami badań Grupy Nokaut – są najczęściej wizyty w sklepach (20% ankietowanych), telewizja (17%), gazetki reklamowe (14%) i reklamy (8%). Część maluchów pomysły czerpie od rodziców (5%) lub wymyśla sama (8%).

Źródło: dane Grupy Nokaut

– „Całkiem możliwe, że Święty Mikołaj nie ma jeszcze prezentów dla wszystkich dzieci – mówi Fabian Adaszewski. – Chcąc uniknąć zatłoczonych centrów handlowych i powrotu do domu z pustymi kieszeniami, powinien zasiąść przed komputerem i skorzystać z szerokiej oferty sklepów internetowych. Wierzę, że mimo trwania przedświątecznej gorączki, Mikołajowi uda się wszystko załatwić na czas” – dodaje Adaszewski.

Do Świąt zostało jeszcze parę dni. Można zakładać, że lista życzeń najmłodszych w wielu przypadkach zostanie spełniona, jednak dla pewności nie zaszkodzi sprawdzić czy św. Mikołaj właściwie ją odczytał. W końcu dzieci czekają na prezenty od Niego przez cały rok i warto się postarać, by w ten szczególny dzień nie były rozczarowane.

Grupa Nokaut SA


[1] W ankiecie wzięło udział 89 przedszkolaków z dwóch trójmiejskich placówek: “Bursztynka” – Samorządowego Przedszkola nr 24 w Gdyni oraz “Doliny smyków” – Przedszkola nr 42 w Gdańsku. 72% ankiet zostało przeprowadzonych wśród 5 i 6-latków, pozostałe 28% wśród 3 i 4-latków.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.