Świąteczny numer Art Experts Magazine – Portal PR - 24PR
Świąteczny numer Art Experts Magazine

13.12.2011 Kategoria: media. Autor: admin

W piątek, 9 grudnia na rynku pojawiło się świąteczne wydanie „Art Experts Magazine”. Na okładce miesięcznika o sztuce i rynku: uśmiechnięta Magda Gessler.

Czyżby znana restauratorka planowała odwrót od kuchni? Przypomnijmy, że w ostatnio czasie próbowała swoich sił w filmie i użyczyła głosu żółwicy Magdzie w komedii „Mniaam”. Nie od dziś wiadomo, że obraca się w kręgach artystycznych, od lat przyjaźni się z Pedro Almodovarem, Penelopą Cruz i Carlosem Saurą. Zapytana o plany związane z reżyserią odpowiada tajemniczo: „Ja jestem w stanie iść w każdym kierunku”. (Dekoratorka dusz)

Do świata Romana Opałki, zmarłego w tym roku wybitnego malarza konceptualisty, zaprasza paryska korespondentka magazynu Ewa Izabela Nowak (Upojenie nieskończonością). Na łamach prezentujemy dotychczas niepublikowane, wczesne prace artysty, które do tej pory znane były jedynie bardzo wąskiej grupie przyjaciół.

Z niemieckim kolekcjonerem polskiej sztuki współczesnej Osmanem Djadisastrą, rozmawiają autorzy blogu o sztuce ArtBazaar – Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz (Niedosyt kolekcjonera).

Aspekty prawne wywozu dzieł sztuki za granicę przybliża dr Katarzyna Zalasińska (Dzieło sztuki w tranzycie), a sytuację rynku młodej polskiej fotografii Agata Ubysz.

W numerze znaleźć można także m.in. tekst o artystycznym szaleństwie Edwarda Muncha (Nie tylko krzyk), pofestiwalowe recenzje filmowe (Maysles o Christo, Kino w czasach kryzysu), zapowiedzi przyszłorocznych wystaw, a także odrobinę rozrywki (Plac zabaw).

Świąteczne wydanie ma zwiększoną objętość (40 stron) i odświeżoną szatę graficzną. Magazyn jest bezpłatny. Grudniowy nakład (3500 sztuk) rozszedł się błyskawicznie, nieliczne egzemplarze można znaleźć jeszcze w wybranych miejscach dystrybucji. Wersja elektroniczna dostępna jest na stronie www.art-experts.pl/magazine

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.