Ten rok należał do Range Rovera Evoque – Portal PR - 24PR
Ten rok należał do Range Rovera Evoque

28.12.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Bezsprzecznie rok 2011 należał do Range Rovera Evoque. Najmniejszy i najbardziej ekologiczny samochód marki Range Rover podbił serca klientów, fanów motoryzacji, a także ekspertów i specjalistów z branży. Dowodem na to są regularnie otrzymywane nagrody i wyróżnienia.

Od momentu swojego debiutu w lipcu 2010 roku Range Rover Evoque budzi emocje na całym świecie. Jego premiery w największych miastach świata odbywały się w rytmie pulsującego miasta. Projekcje świetlne, pokazy artystyczne, koncerty – w takim klimacie Range Rover Evoque witał nowe rynki. Premiery odbywały się zawsze w doborowym towarzystwie gwiazd, muzyków, aktorów, ludzi kultury i miejskich aktywistów, których łączy pasja do życia i poszukiwanie niebanalnych rozwiązań. A Range Rover Evoque to samochód, obok którego nie można przejść obojętnie. Jednak nie tylko jego wygląd, wyrafinowany styl czy miejski duch zdobyły uznanie. Od momentu premiery do końca 2011 roku zdobył szereg nagród i wyróżnień, które potwierdzają jego walory techniczne, innowacyjność, bezpieczeństwo czy ekologiczny charakter.

„Cieszy nas fakt, że Range Rover Evoque został doceniony w kilku, zupełnie różnych kategoriach. Eksperci i specjaliści z wielu branż docenili zarówno jego walory estetyczne, jak i technologię, wpływ na środowisko naturalne czy bezpieczeństwo” – podsumowuje Przemysław Szafrański, Brand Manager marki Land Rover.

Fascynację nowym modelem Range Rovera potwierdzają fakty. Zdobył on tytuł Samochodu Roku 2011 według agencji Bloomberg oraz topowych magazynów motoryzacyjnych: Top Gear czy Auto Express. W Polsce otrzymał Złotą Kierownicę 2011, przyznawaną przez redakcję magazynu Auto Świat oraz zdobył wyróżnienie magazyny Playboy w kategorii „Luksus na każdą drogę”. Design i technologia, które są niewątpliwym wyróżnikiem samochodu, docenione zostały nagrodą „Car Design of the Year 2011” oraz tytułem Najładniejsze Auto Roku według magazynu Auto Bild. Bezpieczeństwo potwierdzone zostało przyznaniem mu pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP. To także najbardziej ekologiczny model w portfolio marki Land Rovera, którego poziom emisji CO2 plasujące się poniżej 130 g. Ale to nie jedyny dowód potwierdzający tę cechę. Otrzymał on certyfikat z VCA (Vehicle Certification Agency), która bada wpływ całego cyklu produkcji samochodu na środowisko naturalne. Raport wykazał wiele elementów, które potwierdzają, że Range Rover Evoque jest najlżejszym i najefektywniejszym samochodach marki. Należą do nich m.in.: wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, lekkie elementy w nadwoziu czy technologia zmniejszająca zużycie paliwa i energii elektrycznej.

To tylko niektóre z nagród i wyróżnień, jakie w 2011 roku zdobył Range Rover Evoque. Nadchodzący rok może być równie obfity w sukcesy. Samochód został bowiem nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody Car of the Year 2012.

Range Rover Evoque do tej pory zdobył kilkanaście nagród, m.in.:

 • „Car of the Year 2012” – nominacja;
 • „Best of 2012” – nominacja magazynu cars.com;
 • „Car Design of the Year 2011” w kategorii najlepszy samochód produkcyjny;
 • „Samochód Roku 2011” – magazyn Auto Express;
 • „Samochód Roku 2011” – magazyn Top Gear;
 • „Samochód Roku 2011” w kategorii najlepszy crossover – agencja Bloomberg;
 • „Złota Kierownica 2011” – magazyn Auto Świat, polska edycja;
 • „All-Star Award” – AUTOMOBILE Magazine.
 • „Najładniejsze Auto Roku” w kategorii SUVy i Vany oraz 4×4 – magazyn Auto Bild;
 • „Stuff Gagdets Awards” w kategorii Najlepszy Samochód – Stuff Magazine;
 • „Luksus na każdą drogę” – magazyn Playboy, polska edycja;
 • „SUV roku 2012” – magazyn Motor Trend;
 • „Samochód Roku w Szkocji” – w kategorii najlepszy kompaktowy SUV.

Land Rover

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.