Tysięczna ciężarówka firmy DAF zmontowana w Tajwanie – Portal PR - 24PR
Tysięczna ciężarówka firmy DAF zmontowana w Tajwanie

21.12.2011 Kategoria: MOTO, Transport. Autor: admin

16 grudnia 2011 roku w zakładach FASC – Formosa Automobile Sales Corporation – w Tajwanie z linii produkcyjnej zjechała tysięcznazmontowana lokalnie ciężarówka DAF CF85. Firma DAF prowadzi aktywną działalność w Tajwanie od 2006 roku, a w zeszłym roku objęła pozycję lidera rynkowego wśród marek europejskich w segmencie ciężkich ciągników.

Firma Formosa Automobile Sales Corporation jest odpowiedzialna za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych firmy DAF w Tajwanie, a także za lokalną produkcję. Każdego tygodnia montuje się średnio dziesięć samochodów ciężarowych CF wykorzystując tak zwane zestawy CKD (ang. Completely Knocked Down – całkowicie zdemontowane), które są wysyłane z firmy DAF Trucks w Eindhoven do Tajpej. Firma DAF przeszkoliła personel zakładów FASC, dzięki czemu jakość samochodów ciężarowych montowanych w Tajwanie jest taka sama, jak tych produkowanych w Eindhoven lub Leyland.

DAF dostarcza dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę na rynek tajwański. „Pojazdy te doskonale sprawdzają się w ciężkim transporcie dystrybucyjnym ze względu na niską masę własną oraz wysoką nośność, doskonały komfort kierowcy i wyjątkowe połączenie kompaktowej kabiny z dużą mocą silnika” tłumaczy Seiko Chen, prezes firmy FASC. „Współpracując z firmą DAF chcemy dalej umacniać swoją pozycję na rynku, a naszym celem na 2012 rok jest zarejestrowanie 650 pojazdów z serii CF w porównaniu z 450 pojazdami w tym roku. Badamy również możliwości lokalnego montażu ciężarówek dystrybucyjnych DAF LF”.

„Jesteśmy dumni ze współpracy z firmą FASC” wyjaśnia Michiel Kuijs, dyrektor zarządzający pionu Sales Operations w firmie DAF Trucks N.V. „Firma FASC to wiodący, profesjonalny partner, który pracuje na rzecz dalszego umocnienia pozycji firmy DAF w Tajwanie. Doświadczenie firmy i odnoszone przez nią sukcesy na rynku bardzo ułatwią osiągnięcie tego celu”.

DAF Trucks N.V. — część amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych na świecie producentów ciężkich pojazdów użytkowych — jest wiodącym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych. W 2010 r. jej udział w rynku UE wyniósł około 15,2% w kategorii powyżej 15 ton. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pod zabudowę, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć pojazdy do wszystkich zastosowań transportowych. Jest również liderem w dziedzinie usług związanych z oferowanymi produktami: kontraktów serwisowych DAF MultiSupport, usług finansowych firmy PACCAR Financial oraz najwyższej klasy dystrybucji części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza podzespoły takie jak osie i silniki dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. jest właścicielem zakładów produkcyjnych w Eindhoven w Holandii i Westerlo w Belgii oraz ponad 1000 punktów dealerskich i serwisowych w Europie.

DAF Trucks Polska Sp. z o.o.
www.daftrucks.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.