Dwukołowy zawrót głowy – Portal PR - 24PR
Dwukołowy zawrót głowy

04.01.2012 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Z pasji, z chęci oferowania czegoś wyjątkowego, z powodu braków na rynku. Ludzie zakładają firmy z różnych powodów. Czasem decyduje o tym przypadek. Taką sytuację miała założycielka sklepu rowerowego LoVelo.

Kierując się prostą zasadą – gdy nie możesz czegoś kupić, zrób to sam, Ewa, studentka zarządzania i doświadczona administratorka portali internetowych, zdecydowała otworzyć internetowy sklep z akcesoriami do rowerów. Pomysł ten zrodził się podczas poszukiwań kosza do roweru. Dzięki znajomości firm z branży „rowerowej” zyskała dostęp do produktów nieobecnych dotąd na polskim rynku, a mały wybór w asortymencie sklepów z rowerami (tradycyjnych i internetowych) skłonił ją do stworzenia miejsca gromadzącego wszystkie rowerowe gadżety, by jej klienci nie mieli tego problemu, co ona kiedyś. W swojej ofercie umieściła nie tylko „ozdoby” ale też kaski, czy akcesoria takie, jak osłony na koła, czy pokrowce na siodełka.

Stylowy biznes
Zakupiła domenę internetową, drukarkę, materiały pakowe, sprowadziła towar i ruszyła ze sprzedażą. Zadbała także o znalezienie powierzchni magazynowej. Z przeprowadzonej ankiety, Ewa dowiedziała się, że chęć zakupu akcesoriów, które poza funkcją praktyczną mają także walor dekoracyjny deklaruje ponad 70% posiadaczy rowerów, których w samej Warszawie nie brakuje.

Dzięki obserwacjom miasta dostrzegła także rozwijający się trend na ekologiczny, zdrowy i aktywny tryb życia, którego zasadniczym elementem jest podróżowanie rowerem. Jest to także szybki sposób na przemieszczanie się po zakorkowanej metropolii. Te czynniki ukazały szansę na powodzenie pomysłu i dały Ewie zielone światło.
Firma wpisuje się idealnie w aktualne trendy, działa aktywnie wspierając imprezy rowerowe, sponsorując zawody oraz posiada własną drużynę MTB LoVeloTeam a w planach Ewy jest otwarcie pierwszego w Warszawie studia stylizacji rowerów. Ponadto wzbogaciła ona swoją ofertę o akcesoria snowboardowe, które uzupełniają gamę oferowanych produktów.

To wszystko było możliwe dzięki finansowemu wsparciu, jakie udało się Ewie uzyskać dzięki programowi „Twoja firma krok po kroku”, stworzonemu dla kreatywnych, młodych ludzi przez Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy.
MRFP działa od 2004 roku dzięki inicjatywie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dysponuje on funduszami Unii Europejskiej, przeznaczając je na rozwój przedsiębiorczości wśród studentów i absolwentów mazowieckich uczelni wyższych. Spełniając kilka prostych warunków, można założyć własną działalność gospodarczą i spełniać się zawodowo. Pieniądze z Funduszu przeznaczone są dla osób, które nie ukończyły 25. roku życia i stworzą kompletny biznes plan oryginalnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu coraz więcej młodych ludzi znajduje zatrudnienie a działania przyczyniają się do zmniejszenia poziomu bezrobocia na terenie Mazowsza.

www.wymarzonyszef.pl

Pełka Creatives/Pełka PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.