Ericsson i Maersk Line wprowadzają komunikację mobilną na oceany – Portal PR - 24PR
Ericsson i Maersk Line wprowadzają komunikację mobilną na oceany

17.01.2012 Kategoria: Telekomunikacja. Autor: admin

Oceany to ostatnia „biała plama”, niezagospodarowana dotąd przez branżę komunikacji mobilnej. Największa na świecie firma specjalizująca się w transporcie morskim, Maersk Line, zleciła firmie Ericsson zlikwidowanie tej luki przez wprowadzenie kompleksowej integracji oraz wdrożenie komunikacji mobilnej i satelitarnej na wszystkich statkach należących do jej floty.

Flota Maersk Line liczy ponad 500 kontenerowców. W ciągu najbliższych dwóch lat Maersk Line wyposaży 400 z nich w anteny i stacje bazowe GSM firmy Ericsson. Wkrótce potem urządzenia te zostaną zainstalowane również na pozostałych statkach. W ramach umowy Ericsson zapewni przez siedem lat globalne usługi zarządzane, w tym ciągłe (24/7) monitorowanie sieci i obsługę serwisową urządzeń pokładowych w licznych portach we wszystkich większych regionach.

„Jesteśmy dumni, że możemy zapewnić łączność flocie Maersk Line za pomocą naszej technologii. Wpieramy ideę społeczeństwa sieciowego, w którym łączność będzie tylko punktem wyjścia do innowacyjnych rodzajów współpracy i kontaktów społecznych. Rezultatem będzie automatyzacja i uproszczenie procesów, wzrost produktywności i dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, co umożliwi szybsze podejmowanie bardziej świadomych decyzji i rozwiązywanie problemów” — powiedział Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson.

Komunikacja mobilna daje branży transportu morskiego możliwość wprowadzenia nowych, efektywniejszych metod zarządzania flotą i terminami dostaw oraz poprawy interakcji ze statkami, co pozwoli prewencyjnie rozwiązywać problemy i szybko udzielać informacji klientom, a nawet zwiększyć sprawność energetyczną.

Obecnie nowoczesne, zaawansowane technicznie kontenerowce Maersk Line są wyposażone w łączność satelitarną wykorzystywaną głównie jako komunikacja wspomagająca w kluczowych funkcjach pokładowych. Zintegrowane rozwiązanie satelitarne firmy Ericsson, obejmujące system morskiej komunikacji mobilnej i terminal VSAT, zapewni lepszą łączność całej flocie, co pozwoli wprowadzić nowe sposoby komunikowania się, zwiększyć efektywność i niezawodność oraz zmniejszyć koszty. Umożliwia ono także natychmiastowy zdalny dostęp do wiedzy i szerokiego zakresu informacji, co z kolei poprawia codzienną efektywność operacyjną statków.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza flota jako pierwsza będzie miała łączność opartą na technologii komunikacji mobilnej. Sądzimy, że pozwoli nam to lepiej komunikować się z kolegami na morzu i poprawić obsługę klientów. W najbliższym czasie będziemy dokładnie analizować wszystkie możliwości” — powiedział Søren Toft, wiceprezes Maersk Line Operations.

Informacje o grupie Maersk
Grupa A.P. Moller – Maersk to globalny konglomerat. Prowadzi działalność w około 130 krajach i zatrudnia około 108 000 pracowników. Jest właścicielem jednej z największych na świecie firm z branży transportu morskiego, a ponadto prowadzi różnorodną działalność w takich dziedzinach, jak energetyka, logistyka, handel detaliczny i przemysł wytwórczy.

www.maersk.com
www.maerskline.com

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.