FAMUR na targach w Indiach – Portal PR - 24PR
FAMUR na targach w Indiach

27.01.2012 Kategoria: Targi. Autor: Genesis PR

FAMUR zaprezentuje bogatą ofertę maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego na dynamicznie rozwijającym się rynku górniczym w Indiach. W dniach 28-31 stycznia spółka uczestniczyć będzie w Targach International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology & Machinery Exhibition IME 2012, gdzie przedstawi najbardziej innowacyjne urządzenia, które powinny sprawdzić się w wymagających warunkach górniczo-geologicznych Azji. W celu ekspansji eksportowej na tamtym rynku Grupa powołała do życia spółkę FAMUR India Mining Solutions.

„Indie są trzecim światowym producentem węgla oraz czwartym krajem pod względem wielkości zasobów tego surowca. Węgiel wydobywany jest w około 600 kopalniach, a wciąż jeszcze zasoby mineralne na niektórych obszarach nie zostały ocenione. Dodatkowo, od kilku lat widoczny jest tam trend modernizacji maszyn i urządzeń górniczych. Udział w prestiżowych Targach Mining Expo 2012 to doskonała okazja do bezpośredniej prezentacji nowości produktowych Famuru oraz przekazania fachowej informacji technicznej i użytkowej naszym potencjalnym klientom” – mówi Ireneusz Tomecki, wiceprezes zarządu FAMUR SA.

Wobec widocznego zainteresowania kontrahentów indyjskich maszynami i rozwiązaniami dla górnictwa, oferowanymi przez FAMUR, utworzono spółkę FAMUR India Mining Solutions z siedzibą w Indiach. Jej powstanie zmierza do intensyfikacji działań Famuru na tamtym rynku, między innymi przez zwiększanie częstotliwości udziału w targach górniczych, zapewnianie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi odbiorcami. Spółką FAMUR India Mining Solutions zarządza Julian Ryszkowski.

Targi IME 2012 to jedno z najważniejszych wydarzeń w sektorze górniczym w Indiach. FAMUR uczestniczył w tym wydarzeniu wcześniej, w 2008 roku oraz odebrał wyróżnienie z rąk dr. T. Subbarami Reddy, wiceministra Indii do spraw górnictwa. Tegoroczna edycja jest połączona z Czwartym Azjatyckim Kongresem Górniczym organizowanym przez Metalurgiczny Instytut Indii (MGMI). Na styczniowych targach zaprezentuje się grono międzynarodowych wystawców. Podczas wydarzenia Grupa przedstawi ofertę między innymi z zakresu budowy zakładów przeróbczych, konstrukcji i dostawy nowoczesnych kompleksów ścianowych, dostosowanych do różnych warunków górniczo-geologicznych, a także kombajnów chodnikowych.

Jednym z głównych założeń strategii rozwoju Famuru jest systematyczny wzrost eksportu. Oferta spółek z Grupy spotyka się z zainteresowaniem kopalń na całym świecie. FAMUR dynamicznie rozwija sprzedaż eksportową, zarówno przez wzmożoną działalność w obecnych obszarach eksportowych – takich jak Rosja, Meksyk, Czechy – jak i w drodze wchodzenia na nowe rynki.

Oferta Famuru prezentowana na Targach:

Podczas tegorocznych targów Mining Expo 2012 FAMUR zaprezentuje innowacyjne rozwiązania technologiczne, zapewniające nie tylko wzrost wydajności procesów wydobycia węgla i ograniczenia prawdopodobieństwa awarii, ale przede wszystkim zwiększanie bezpieczeństwa pracy górników. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą Famuru dotyczącą produkcji zmechanizowanych kompleksów ścianowych dedykowanych do pracy w najtrudniejszych warunkach górniczo-geologicznych, które pozwalają na realizację nawet najbardziej skomplikowanych zleceń dla odbiorców na całym świecie.

Ponadto, zaprezentowany zostanie szeroki asortyment nowoczesnych kombajnów w różnych wersjach i o różnym wyposażeniu, zdolnych między innymi do drążenia chodników i tuneli. Specjalistyczne wersje kombajnów pozwalają na urabianie skał w kamieniołomach, starych fundamentów betonowych, piasków kwarcytowych, spieczonej i przepalonej skały płonnej na hałdach przykopalnianych. Uczestnicy targów będą mogli zapoznać się również z ofertą Famuru dotyczącą kompleksowej działalności projektowej, budowlano-montażowej i konstrukcyjnej w zakresie budowy wież szybowych, zakładów przeróbki węgla oraz kompleksowych linii technologicznych.

FAMUR:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.