GE: nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych – Portal PR - 24PR
GE: nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych

24.01.2012 Kategoria: MOTO, Technologie. Autor: Grayling

Rynek pojazdów elektrycznych rozwija się powoli. Jednym z sektorów, w których otwiera się obiecująca perspektywa zmiany tej sytuacji, są pojazdy użytkowe. Po drogach USA już teraz jeździ ponad 230 mln pojazdów użytkowych i małych ciężarówek, co oznacza ogromne możliwości szerokiego wprowadzenia pojazdów elektrycznych. Jednak wielkie przedsiębiorstwa, instytucje rządowe i lokalne oraz inni operatorzy flot pojazdów wahają się, czy dokonać takiej zmiany.

GE właśnie rozpoczął projekt, który ma na celu przyśpieszenie zmian w tym kierunku. Badacze z Globalnego Centrum Badawczego GE w Niskayuna (stan Nowy Jork) zamierzają zaprojektować i zbudować ulepszoną stację do ładowania elektrycznych pojazdów użytkowych. Dzięki wykorzystaniu opracowanej przez GE technologii inteligentnej sieci energetycznej pozwoli ona na radykalne obniżenie kosztów instalacji stacji ładowania w zajezdniach, garażach dla autobusów i pojazdów dostawczych oraz innych pojazdów użytkowych i służbowych. Projekt jest wspierany przez Departament Energii USA.

Obecnie operator floty pojazdów musi zainstalować oddzielną stację ładowania dla każdego pojazdu elektrycznego, co może być bardzo kosztowne. Ponadto, aby dostarczyć energię i monitorować jej zużycie do każdej takiej stacji muszą być doprowadzone oddzielne kable zasilania i informatyczne.

W nowej technologii opracowywanej przez GE występuje mniejsza liczba części elektronicznych, natomiast zaawansowane systemy telekomunikacyjne zapewniają wymianę informacji z inteligentną siecią energetyczną. Taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie łącznej liczby wymaganych stacji fizycznych przy tej samej liczbie przewodów do ładowania.

GE nawiąże współpracę z przedsiębiorstwami energetycznymi oraz operatorami flot pojazdów w celu opracowania i przetestowania prototypowego systemu.
Firma eksperymentuje z różnymi rodzajami stacji i różnymi opcjami ładowania pojazdów elektrycznych, od stacji WattStation zaprojektowanej przez Yvesa Behara, przeznaczonej dla garaży przydomowych i oferowanej przez Amazon.com, po zasilany odnawialną energią słoneczną „carport” w Plainville w stanie Connecticut. Instalacja w Plainville będzie wyposażona w sześć stacji GE DuraStation 1 Level 2 do ładowania pojazdów elektrycznych.

Badacze z laboratorium inteligentnych sieci energetycznych GE opracowują zaawansowane systemy telekomunikacyjne i sterujące, które pozwolą na obniżenie kosztów instalacji stacji ładowania, ponoszonych przez operatorów flot pojazdów. Technologia ta ułatwi również przedsiębiorstwom energetycznym efektywne monitorowanie obciążenia sieci spowodowanego ładowaniem pojazdów elektrycznych oraz zarządzanie tym obciążeniem.

Global Research

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.