IVG kupuje Pałac Młodziejowskiego od firmy Mermaid – Portal PR - 24PR
IVG kupuje Pałac Młodziejowskiego od firmy Mermaid

03.01.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

IVG ogłosił zakup Pałacu Młodziejowskiego (Miodowa 10) za ok. 22,4 miliona euro. Sprzedającym była firma Mermaid Properties. Zabytkowy pałac, w którym obecnie mieszczą się nowoczesne biura, został zakupiony przez IVG Warschau Fonds, fundusz inwestycyjny zarządzany przez IVG Institutional Funds GmbH.
Pałac Młodziejowskiego jest prestiżowym, unikalnym budynkiem, zlokalizowanym przy ulicy Miodowej 10. Obiekt, który został gruntownie zmodernizowany (modernizacja rozpoczęta we wrześniu 2010), oferuje obecnie 6.940 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Pałac Młodziejowskiego znajduje się pomiędzy ulicami Miodową a Podwalem, w północnej części centrum miasta, w sercu warszawskiego Starego Miasta, oferując znakomity dojazd i widoczność. Głównym najemcą jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a użytkownikiem powierzchni wynajmowanej przez MSZ jest Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE / OSCE). Kolejnym najemcą jest międzynarodowa firma doradcza A.T. Kearney.

“Jest to jedna z najbardziej prestiżowych transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych w ostatnim roku. Cieszy nas fakt, że dołączyliśmy Pałac Młodziejowskiego do naszego portfela nieruchomości biurowych w Polsce.” – powiedział Maciej Zajdel, Dyrektor Zarządzający IVG Poland. ”Warszawa pozostaje w centrum uwagi międzynarodowych funduszy inwestycyjnych, a ta transakcja udowadnia wysoką pozycję Warszawy w rankingach zainteresowania inwestorów. Inwestorzy wierzą w długookresową siłę i potencjał warszawskiego rynku nieruchomości biurowych. Pałac Młodziejowskiego jest trzecim budynkiem zakupionym przez nasz najnowszy fundusz IVG Warschau Fonds” – dodał Zajdel.

Radosław Sieroń, Partner w firmie Mermaid Properties powiedział: “Pałac Młodziejowskiego był flagowym projektem firmy Mermaid i jesteśmy dumni, że mogliśmy sprzedać go IVG – funduszowi o światowej renomie. Mamy nadzieję, że podobnie jak dla nas, nieruchomość ta będzie stanowić wyjątkowo dobrze prosperujące aktywo dla IVG. Jesteśmy pod wrażeniem sprawności i profesjonalizmu przeprowadzenia tej skomplikowanej transakcji.”
Pałac Młodziejowskiego jest piątym budynkiem biurowym zakupionym przez IVG poprzez różne fundusze w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Wcześniej firma nabyła takie obiekty jak Victoria, BTC, Ujazdowskie 10 oraz N21.
Międzynarodowa firma nieruchomościowa CBRE była doradcą IVG w tej transakcji, a kompleksowe usługi prawnicze świadczyła Kancelaria Radcy Prawnego Michała Andrzeja Siwka (Siwek Law Office). Firma DTZ reprezentowała sprzedającego.

IVG Immobilien AG

IVG Immobilien AG to jedna z największych firm nieruchomościowych w Europie, która zarządza aktywami o wartości ok. 22 miliardów EUR. Firma zatrudnia 590 osób w 19 biurach w dużych europejskich miastach. Przez lokalne oddziały IVG zarządza nieruchomościami o łącznej wartości rynkowej 4.1 miliarda EUR. W pólnocnych Niermczech IVG buduje oraz zarządza podziemnymi zbiornikami na ropę i gaz. IVG jest wiodącym dostawcą produktów/funduszy nieruchomościowych dla inwestorów instytucjonalnych. W połączeniu z zamkniętymi funduszami dla prywatnych inwestorów, IVG zarządza funduszami o łącznym wolumenie 15.2 miliarda EUR.

IVG Institutional Funds GmbH

IVG Institutional Funds jest częścią grupy IVG Immobilien AG oraz jednym z wiodących providerów funduszy dla inwestorów instytucjonalnych. IVG Institutional Funds GmbH oferuje wyspecjalizowane produkty inwestycyjne zarządzając aktywami o wartości 12.4 miliarda EUR.

Mermaid Properties
Mermaid Properties jest firmą działającą na rynku nieruchomości biurowych i mieszkaniowych w Warszawie oraz w Łodzi, prowadzącą działalność deweloperską i oferującą usługi project management. Firma specjalizuje się w rewitalizacji istniejących budynków oraz realizacji nowych inwestycji biurowych i mieszkaniowych. Firma działa w imieniu grupy inwestorów instytucjonalnych i prywatnych. Inne projekty Mermaid to między innymi: Cross Point Łódź, River House, Libra Business Centre, Prosta 69.

IVG Poland

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.