Medicover rozpoczyna nowy rok od ekspansji produktowej – Portal PR - 24PR
Medicover rozpoczyna nowy rok od ekspansji produktowej

26.01.2012 Kategoria: Wieści za spółek, zdrowie. Autor: admin

Medicover rozpoczął nowy rok od poszerzenia swojej oferty, wprowadzając dwie nowe propozycje dla klientów. Pierwsza z nich to „Opieka Rodzinna Standard” zapewniająca całej rodzinie opiekę medyczną na co dzień i dostęp do specjalistów za przystępną cenę. Druga – to oferta opieki medycznej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Działania te są kontynuacją polityki rozpoczętej w zeszłym roku, kiedy to Medicover wprowadził pakiety dla osób po 65. roku życia oraz, pierwsze na polskim rynku, ubezpieczenie dla najmłodszych dzieci.

Oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw powstała na podstawie analizy potrzeb tego segmentu przedsiębiorców i ich pracowników już korzystających z usług, a także wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia Medicover w zarządzaniu zdrowiem blisko 500 tys. pacjentów. Propozycja składa się z 5 kluczowych programów: Plus, Specjalistycznego, Specjalistycznego Plus, Szpitalnego i Platynowego. Nowością są trzy programy dostępne w Opcji Standard, do których zostały wprowadzone limity na konsultacje lekarskie określone na poziomie ich średniego wykorzystania w populacji oraz znaczące rabaty – w miejsce bezpłatnego dostępu – na wybrane badania diagnostyczne lub zabiegi chirurgii jednego dnia. Takie mechanizmy pozwalają znacząco obniżyć cenę pakietu, ale jednocześnie umożliwiają mniejszym firmom korzystanie z rozbudowanych programów opieki, które normalnie mogłyby być dla nich zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Opieka Rodzinna Standard” jest natomiast propozycją skierowaną do konkretnej grupy z segmentu klientów indywidualnych – rodzin. Nowa oferta pozwala zapewnić całej rodzinie, niezależnie od liczby jej członków, dostęp do opieki medycznej na co dzień i wybranych specjalistów za stałą składkę miesięczną w wys. 195 zł.

Zdaniem Johna Stubbingtona, Dyrektora Operacyjnego Grupy Medicover, firma jest bliska zrealizowania zapowiadanego w zeszłym roku planu zwiększenia sprzedaży indywidualnej o 100% i planuje dalszy dynamiczny rozwój.

– „Chcemy, by w każdym kolejnym roku, aż do 2015 r., podwajać sprzedaż usług skierowanych do klientów indywidualnych. Oprócz nowości w ofercie, cały czas rozwijamy własną dystrybucję. Szeregi Medicover regularnie zasilają nowi sprzedawcy, zarówno w Warszawie jak i kilku innych dużych miastach Polski. Rozwijamy też sprzedaż w kanale ‘direct’ – zarówno przez Internet jak i telefon – mówi John Stubbington, Dyrektor Operacyjny Grupy Medicover.

Z kolei w odniesieniu do segmentu firm i przedsiębiorstw, Medicover zapowiada zaktywizowanie sprzedaży na terenie całego kraju oraz kontynuację inwestycji w infrastrukturę medyczną.

„Chcemy jeszcze skuteczniej niż dotąd docierać do małych i średnich przedsiębiorstw, wszędzie tam gdzie jest popyt na nasze usługi – a to oznacza istotnie większą aktywność także poza Warszawą i kilku największymi miastami, w których jesteśmy obecni. Również w tym segmencie biznesu rozpoczęliśmy budowę kanału sprzedaży ‘direct’. Tak jak dotychczas, będziemy też konsekwentnie promować nasze kompetencje w obszarze zarządzania zdrowiem pracowników” – dodaje John Stubbington.

Grupa Medicover w Polsce

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.