Millennium i ranking polskich aktorów serialowych w styczniowym FILMIE – Portal PR - 24PR
Millennium i ranking polskich aktorów serialowych w styczniowym FILMIE

06.01.2012 Kategoria: media. Autor: admin

W górę, w dół lub niezmiennie w formie. W grudniu FILM oceniał polskich aktorów filmowych, w styczniu tradycyjnie wziął na tapetę – serialowych. Kto pozytywnie zaskakuje, kto niezmiennie trwa w formie, chociaż przydałaby się zmiana emploi, a kto nie gra, tylko obnosi trendy i ciuszki – w styczniowym wydaniu magazynu FILM.

W styczniowym FILMIE również Daniel Craig i Rooney Mara, czyli „Millennium” po amerykańsku. A ponadto: Oscar niepewny, ale film wybitny – „W ciemności” Agnieszki Holland, szable, polityka i dyplomacja – wywiad z szefem warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz – jak co roku w styczniu – zapowiedzi 21 premier, które czekają nas na dużym ekranie w 2012 roku.

Aktorstwo w serialu wymaga profesjonalizmu na poziomie, o którym widz nie ma zielonego pojęcia. Ale aktorzy serialowi nie zawsze o tym pamiętają. W styczniowym wydaniu magazynu FILM Małgorzata i Konrad Zarębscy oceniają serialowe kreacje polskich aktorów, m.in. Piotra Adamczyka, Tamary Arciuch, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Karolaka, Magdaleny Kumorek, Kacpra Kuszewskiego, Anny Muchy, Mai Ostaszewskiej, Borysa Szyca i Lesława Żurka. O kim napisali, że „nie gra, ale występuje, pokazując wystudiowane miny”, o kim, że „z talentu się wyrasta”, kto w ubiegłym roku rozkwitł, kto jednak powinien poszukać ciekawszych środków wyrazu, a kto – nowego emploi – to wszystko w jedynym takim rankingu polskich aktorów serialowych miesięcznika FILM.

FILM zapowiada też styczniowe premiery. Szwedzka adaptacja szwedzkiego przeboju literackiego „Millennium” nie odniosła wielkiego sukcesu międzynarodowego. Jednak zainteresowanie Hollywood Stiegiem Larssonem było tylko kwestią czasu. Pierwsza część amerykańskiej wersji „Millenium”, „Dziewczyna z tatuażem”, już od 13 stycznia w polskich kinach. A w miesięczniku FILM – fenomen „Millenium” oraz Daniel Craig – Bond, który przytył do roli w nowym filmie, a także Noomi Rapace i Rooney Mara – która z nich lepiej się odnajduje w roli cyberpunkowej Pippi Langstrumpf.

5 stycznia do kin wchodzi natomiast kandydat do Oscara – film „W ciemności” ze znakomitą rolą Roberta Więckiewicza. W styczniowym numerze naczelny FILMU Jacek Rakowiecki rozmawia z Agnieszką Holland. Między innymi o tym, jak cienka jest granica między dobrem a złem i jak czasem sprawą jednego tylko kroku jest, czy człowiek robi coś złego, coś strasznego, czy coś dobrego i wspaniałego. Wywiad z Agnieszką Holland na łamach najnowszego wydania miesięcznika FILM.

W FILMIE również rozmowa z szefem słynnej warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Włodzimierzem Niderhausem. O szablach, które filmy WFDiF otrzymywały jako trofea na festiwalach filmów historycznych i wojskowych, o tym, jak się dziś w Polsce produkuje filmy i dlaczego producent nie powinien być politykiem, ale musi być dyplomatą i musi szanować artystów.

Ponadto, jak co roku w styczniu, FILM zaprasza do kina. W najnowszym numerze zapowiedzi 21 tytułów, których absolutnie nie wolno przegapić. Wśród nich m.in. „Idy marcowe” George’a Clooneya, „Żelazna Dama”, „Róża”, „Sponsoring” i nowa adaptacja „Wichrowych wzgórz”. A to tylko pierwsze półrocze roku, która się właśnie zaczął i w kinach zapowiada się bogato. Na co do kina w 2012 – w styczniowym wydaniu magazynu FILM.

Do części nakładu najnowszego wydania magazynu FILM dołączona jest płyta DVD. Tym razem do wyboru – „Numer stulecia” z Johnem Travoltą i Lisą Kudrow lub „Kroniki żywych trupów” – filmowy horror George’a A. Romera. Cena magazynu z płytą wynosi 9,99 zł, bez płyty – 6,99.

*****

FILM to najstarszy polski magazyn poświęcony tematyce kina i filmu. Ukazuje się od 1946 r. Od 2007 r. wydawcą FILMU jest Media Point Group, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. Redaktorem naczelnym magazynu FILM jest Jacek Rakowiecki.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.