Nowy Prezes Samsung Electronics Polska – Portal PR - 24PR
Nowy Prezes Samsung Electronics Polska

17.01.2012 Kategoria: Personalia. Autor: admin

1 stycznia 2012 roku stanowisko Prezesa Samsung Electronics Polska objął Daniel (Hyunsuk) Chung. Nowy Prezes związany jest z firmą Samsung od 28 lat.

Daniel Chung swoją karierę zawodową rozpoczął w Korei, gdzie odpowiadał za planowanie strategiczne, a następnie za marketing elektroniki użytkowej. W latach 1994 przeniósł się do New Jersey w Stanach Zjednoczonych, gdzie do 1998 roku kontynuował karierę w marketingu. Kolejne 6 lat spędził w Korei jako szef marketingu i odpowiadał za produkty telekomunikacyjne.

W 2006 roku powrócił do USA obejmując stanowisko wicedyrektora marketingu i sprzedaży telefonów komórkowych. Udowodnił swoje umiejętności menadżerskie doprowadzając firmę na szczyt – Samsung zdobył pozycję lidera w segmencie produktów telekomunikacyjnych na rynku amerykańskim. W 2011 został awansowany na stanowisko starszego wiceprezesa, a w 2012 objął stanowisko Prezesa Samsung Electronics Polska.

Wyprzedzaj myślami przyszłość, pozwalaj ludziom rozwijać się wraz z firmą – to kluczowe elementy wpływające na sukces. Jeśli firma odnosi sukcesy, reputacja i pozycja każdego pracownika rośnie razem z nią. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Samsung Electronics Polska odnotował niezwykły, gwałtowny wzrost przychodów, niezależnie od trudnych czasów i konkurencji. Głęboko, wierzę, że sukces ten jest możliwy ze wspaniałym i doświadczonym zespołem. Kontynuujmy nasz sukces w przyszłości – powiedział Daniel Chung, Prezes Samsung Electronics Polska.

Prywatnie Daniel Chung to mąż i ojciec dwójki dzieci. Jest pasjonatem dobrej literatury i malarstwa renesansowego.

Z końcem grudnia firmę opuścił dotychczasowy jej Prezes – Kyung Sik Choi, który powrócił do biura Samsung w Korei.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.