Panasonic tworzy jedną z największych w Europie firm w sektorze technologii dla biznesu – Portal PR - 24PR
Panasonic tworzy jedną z największych w Europie firm w sektorze technologii dla biznesu

31.01.2012 Kategoria: Technologie, Wieści za spółek. Autor: United PR

W wyniku transformacji w ramach koncernu, Panasonic powołał firmę, która na rynku europejskim będzie dostarczać technologie dla biznesu. Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) oferuje 12 kategorii produktowych B2B, zarządzanie projektami oraz usługi dla biznesu.

W ramach nowej spółki, zatrudniającej 500 osób, powstały cztery działy odpowiedzialne za różne kategorie technologii do pozyskiwania, przetwarzania oraz transmisji danych w każdej postaci – obrazu, dźwięku i tekstu.

  1. Rozwiązania komunikacyjne – czyli profesjonalne skanery, wielofunkcyjne drukarki, systemy telefoniczne oraz sprzęt do transmisji wideokonferencji w technologii HD.
  2. Systemy wizualne – projektory, tablice interaktywne, pomoce do prezentacji i projekcji. Panasonic jest europejskim liderem w na rynku projektorów powyżej 5000 lumenów.
  3. Kamery profesjonalne – czyli specjalistyczny sprzęt audiowizualny, kamery na potrzeby systemów bezpieczeństwa czy maszyn.
  4. Systemy komputerowe – to wzmacniane notebooki marki Toughbook, biznesowe tablety Toughpad oraz elektroniczne punkty sprzedaży (EPOS).

Struktura Panasonic Systemy Komunikacyjne Europa będzie w stanie zapewnić jeden punkt kontaktu dla klientów, szybsze wdrażanie projektów realizowanych przez wiele podmiotów w różnych krajach oraz koordynację współpracy z partnerami Panasonic.

„Produkty Panasonic zawsze przyczyniały się do poprawy pracy naszych klientów. Dzięki naszej nowej strukturze, która zapewni lepsze dopasowanie do ich potrzeb oraz sprawniejszy kontakt, ich praca stanie się jeszcze łatwiejsza. Żadna inna firma w Europie nie ma takich możliwości na rynku.” – stwierdza Masaki Arizono, dyrektor zarządzający PSCEU Europa.

O Panasonic System Communication Company Europe (PSCEU)

PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Communications Company Systems, która oferuje usługi B2B na całym świecie. Celem PSCEU jest wspieranie efektywności i wydajności organizacji biznesowych oraz ich pracowników. PSCEU pomaga w gromadzeniu, przetwarzaniu i przesyłaniu danych audiowizualnych oraz tekstowych.

Produkty oferowane klientom biznesowym obejmują m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory i wytrzymałe komputery przenośne. 500 pracowników dysponujących wiedzą z zakresu projektowania technicznego, globalne możliwości zarządzania projektami oraz duża sieć europejskich partnerów, zapewnia usługi dopasowane do potrzeb swoich klientów.

PSCEU składa się z czterech nowych działów biznesowych:

  1. Rozwiązania komunikacyjne – czyli profesjonalne skanery, wielofunkcyjne drukarki, systemy telefoniczne oraz sprzęt do transmisji wideokonferencji w technologii HD;
  2. Rozwiązania wizualne – projektory, tablice interaktywne, pomoce do prezentacji i projekcji. Panasonic jest europejskim liderem w na rynku projektorów powyżej 5000 lumenów;
  3. Profesjonalne kamery – czyli specjalistyczny sprzęt audiowizualny, kamery na potrzeby systemów bezpieczeństwa czy maszyn.
  4. Systemy komputerowe – to wzmacniane notebooki marki Toughbook, biznesowe tablety Toughpad oraz elektroniczne punkty sprzedaży (EPOS)

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki dla klientów indywidualnych, biznesu i przemysłu. Firma, z siedzibą w Osace w Japonii, odnotowała w roku fiskalnym 2010 sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów (79 miliardów euro).

Akcje spółki są notowane na giełdach w Tokio, Osace, Nagoya i Nowym Jorku (NYSE: PC). Więcej informacji na temat firmy i marki Panasonic można uzyskać na stronie internetowej http://panasonic.net/.

Panasonic Marketing Europe GmbH:

United PR:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.