Perfecta angażuje się w działania CSRowe – Portal PR - 24PR
Perfecta angażuje się w działania CSRowe

31.01.2012 Kategoria: CSR. Autor: Ciszewski MSL

Marka Perfecta wraz z Fundacją Przyjaciółka od początku 2011 roku realizuje program „Perfecta – Mój talent”. Jego celem jest umożliwienie rozwoju talentów dzieci z najuboższych regionów Polski.

W programie uczestniczą wybrane świetlice środowiskowe z małych miejscowości i wiosek. W ramach przedsięwzięcia placówki, które zgłosiły pomysły na najciekawsze zajęcia dodatkowe dla swoich podopiecznych, otrzymują środki na ich sfinansowanie.

Misją marki jest troska zarówno o piękno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Dlatego właśnie realizując strategię „Łączy nas piękno” Perfecta zaangażowała się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt „Perfecta Mój talent” wspiera dziecięce talenty i daje im przestrzeń do rozwijania siebie i swoich zainteresowań – mówi Katarzyna Kostrzyńska, przedstawicielka marki Perfecta.

Pierwsza edycja programu obejmowała województwo warmińsko–mazurskie i świętokrzyskie. Osiemnaście świetlic środowiskowych otrzymało wsparcie finansowe, dzięki któremu oferta zajęć uległa znacznemu poszerzeniu, ponadto najzdolniejszym wychowankom przyznano stypendia.

Obecnie rusza druga edycja skierowana do województwa lubelskiego i powiatu otwockiego. Pod uwagę brane są świetlice z miejscowości do 20.000 mieszkańców. Zaproszenie do złożenia wniosku otrzymały także 4 świetlice, które wzięły udział w pierwszej edycji programu, w ten sposób doceniono ich szczególną aktywność. Zrealizowanych zostanie około 20 projektów. Liczy się nie tylko ciekawy pomysł na opisanie zajęć, ale także stopień zaangażowania w nie całej społeczności lokalnej.

Dzięki programowi „Perfecta Mój talent” udało się zwrócić uwagę na kwestię trudniejszego startu dzieci z małych miejscowości i wsi, a także podkreślić wagę funkcjonujących w nich świetlic środowiskowych.

Informacje dodatkowe:
PERFECTA to największa marka w portfolio polskiej firmy Dax Cosmetics, jedna z wiodących na polskim rynku kosmetycznym. W jej ofercie znajdują się popularne kosmetyki pielęgnacyjne, o bardzo dobrej jakości i konkurencyjnej cenie, oparte na znanych i sprawdzonych składnikach aktywnych. PERFECTA to kosmetyki dla współczesnych, aktywnych kobiet, które na co dzień łączą pracę, dom i wychowanie dzieci, ale jednocześnie chcą dbać o siebie. Hasłem „Łączy nas piękno” PERFECTA wprowadza w świat kobiet – w świat nie tylko urody, ale też piękna wewnętrznego. Dlatego marka zaangażowała się w działania społecznej odpowiedzialności biznesu. Razem z Fundacją Przyjaciółka od początku 2011 roku realizuje program „PERFECTA – MÓJ TALENT”, który ma na celu rozwój talentów i pasji u dzieci.

Ciszewski MSL

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.