Powstanie strategii chmury w UE zapowiedziane podczas World Economic Forum – Portal PR - 24PR
Powstanie strategii chmury w UE zapowiedziane podczas World Economic Forum

26.01.2012 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos (World Economic Forum) w dniach 25-29 stycznia w Szwajcarii, Neelie Kroes – wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej w Komisji Europejskiej – zapowie powstanie strategii chmury w Unii Europejskiej (EU’s Cloud Strategy). Neelie Kroes na swoim blogu napisała, że intencją UE w przyszłości będzie nie tylko prowadzenie polityki przyjaznej technologii chmury, ale wręcz aktywnej wobec niej: „wspólne zasady powinny wzmocnić rozwój cloudu, ale złe wybory związane z ochroną danych będą mogły zniwelować ogromne, potencjalne korzyści i oferty biznesowe jeszcze zanim powstaną”. Oświadczenie to ma na celu ułatwienie odbiorcom chmury – szczególnie z sektora publicznego – współpracę nad wymaganymi definicjami i możliwymi przechowalniami zbiorów ich danych w przypadku korzystania z cloud computingu.

HP wspiera tę inicjatywę, umożliwiającą ujednolicenie regulacji w całej Unii Europejskiej, oraz wierzy, że przestrzeń technologiczna jest gotowa do bezpiecznego korzystania z cloudu.

Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego również oświadczyli, że wobec braków w szybkości i skalowalności chmury wzrasta liczba niecierpliwych konsumentów w przestrzeni chmury, którzy są niezadowoleni z tempa i skali jej rozwoju. Nowa inicjatywa związana z polityką aktywności UE wobec chmury ma na celu zwalczenie tej słabości, a HP wyraża w pełni aprobatę dla uczynienia przestrzeni chmury bardziej ekonomicznej, efektywnej oraz ujednoliconej.

„HP całkowicie popiera inicjatywę Unii Europejskiej w sprawie uzgodnienia w całym regionie przepisów dotyczących przetwarzania w chmurze. Naszym zdaniem technologia ta osiągnęła poziom zapewniający bezpieczeństwo”, powiedział Ian Brooks, dyrektor europejskiego działu innowacji i zrównoważonego przetwarzania danych w HP. „Chmura obliczeniowa to nie moda, lecz całkowita zmiana podejścia w naszej branży stymulowanej rozwojem pracowników, nowymi technologiami oraz ewolucją modeli biznesowych”. Na zlecenie HP analitycy z firmy Coleman Parkes przeprowadzili badanie wśród osób odpowiedzialnych w firmach za decyzje informatyczne. Zostały one poproszone o ocenę trendów technologicznych w całym regionie. Prawie połowa respondentów uważa przetwarzanie w chmurze przede wszystkim za technologię wspierającą innowacje, a nie tylko za inicjatywę umożliwiającą obniżenie kosztów. Świadczy to o ewolucji punktu widzenia dyrektorów działów IT. „Wyniki ankiety nie zaskakują, jeśli wziąć pod uwagę korzyści biznesowe płynące z przetwarzania w chmurze. Dzięki tej technologii firmy mają możliwość wyboru sposobu udostępniania i dostarczania usług, przyspieszania realizacji projektów oraz zwiększania jakości. Firmy muszą zdać sobie sprawę z faktu, że jeśli same nie migrują swoich usług do chmury, wymusi to na nich rynek — nie tylko pod postacią dostawców technologii informatycznych, ale przede wszystkim w osobie klientów”, podsumował Brooks.

Ian Brook, dyrektor europejskiego działu innowacji i zrównoważonego przetwarzania danych w HP, jest otwarty na rozmowy dotyczące cloudu w Europie oraz strategii i technologii dla biznesu HP w tym zakresie. Jeśli chcą Państwo porozmawiać na ten temat z Ianem Brookiem, prosimy o kontakt z Rosanną Lloyd (Rosanna.Lloyd@bm.com , tel. 0207 300 6353).

Sigma International (Poland) Ltd Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.