Rezydencja Piotrkowska – kameralnie w centrum miasta. – Portal PR - 24PR
Rezydencja Piotrkowska – kameralnie w centrum miasta.

30.01.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Na wiosnę ruszy budowa nowoczesnej rezydencji w centrum Białegostoku.
W ciągu dwóch lat w sercu Białegostoku powstanie reprezentacyjny, a jednocześnie kameralny budynek mieszkalno-usługowy – Rezydencja Piotrkowska. To miejsce dla osób, które chcą mieszkać komfortowo i nowocześnie w ścisłym centrum miasta.

Białostocki inwestor, spółka MTM STYL, czeka już na ostatnie zezwolenia i w maju zamierza rozpocząć budowę. Gdzie? Na ostatniej już chyba wolnej działce w samym centrum Białegostoku – przy ul. Piotrkowskiej. Zgodnie z harmonogramem będzie się tu można wprowadzać już pod koniec 2013 roku. Miasto zyska nie tylko kolejne powierzchnie mieszkaniowe, ale też nowoczesne oblicze kolejnego fragmentu centrum, często odwiedzanego przez turystów.

Enklawa spokoju w środku 300tys. miasta
Z punktu widzenia potencjalnych mieszkańców, Rezydencja Piotrkowska położona będzie w bardzo dobrym punkcie – przy splocie ulic: Sienkiewicza, Lipowej, Nowy Świat i Alei Piłsudskiego. To osiedle zbudowane w latach 50. Uliczki są tu spokojne, wokół tylko niewielkie budynki, zielone skwery i stare drzewa. A jednocześnie kilka kroków stąd jest już centrum miasta z jego bogatym życiem kulturalnym i towarzyskim: Rynek Kościuszki, deptak miejski, klimatyczny zaułek ulicy Zamenhofa, Pałac Branickich, Planty i nowy gmach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Atutem tej okolicy jest również bogata infrastruktura publiczna: przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, przychodnie lekarskie, najważniejsze węzły komunikacji miejskiej i pływalnia.
Z planów Rezydencji wynika, że powierzchnia 400 m.kw. na parterze budynku przeznaczona będzie na lokale handlowo-usługowe.
Jak zapewnia inwestor, mieszkańcy Rezydencji nie będą musieli martwić się o parkowanie aut w tak ścisłym centrum miasta, bo w budynku przewidziany jest podziemny parking. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren wokół niego – oświetlony częściowo ogrodzony.

Nowoczesny design w tradycyjnym otoczeniu

Okolice Piotrkowskiej mają specyficzną zabudowę, nawiązującą do najlepszych wzorców z lat 50-tych i 60-tych.. Nowy budynek zaprojektował zespół architektów Biura Projektów MTM STYL, który postawił sobie za cel harmonijne zgranie nowoczesnego designu Rezydencji Piotrkowska z klimatem tej lokalizacji.
– To ma być szczególny dom, dla szczególnych ludzi, rozumiejących kontekst tego miejsca – podkreśla Tomasz Sobieszuk, wiceprezes MTM STYL. – Zależy nam na zapewnieniu poczucia spełnienia koneserom wnętrz równie funkcjonalnych, co estetycznych.

W rezydencji będzie się znajdowało tylko 20 mieszkań o pow. 49,9-73,8 mkw. i niestandardowej wysokości 2,7 m. Dodatkowo poczucie przestrzeni, wychodzącej poza obszar mieszkań, mają lokatorom zapewnić obszerne tarasy lub balkony. Mieszkania będą wyciszone i ciepłe, m.in. dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym i wykończeniowym o wysokich parametrach cieplnych i akustycznych, pochodzących od sprawdzonych producentów.Budowa w Internecie

Rezydencja niewątpliwie wniesie do dzielnicy świeżość rozwiązań architektonicznych. Można to ocenić odwiedzając stronę internetową – www.rezydencja-piotrkowska.pl.
Jest tu przedstawiony zarówno projekt budynku, jak i wizualizacje aranżacji mieszkań. Mogą one posłużyć również jako źródło inspiracji podczas projektowania własnego mieszkania.
Strona internetowa obiektu to też przykład innowacyjnego rozwiązania, umożliwiającego dotarcie inwestora do klienta: kolejne odsłony, prowadzące po wszystkich piętrach i lokalach Rezydencji dają możliwość zapoznania się z rozkładem mieszkań.
Strona zawiera także szczegółowy opis materiałów i instalacji, jakie zostaną zastosowane przy budowie tej nieruchomości. Można będzie również prześledzić postęp budowy – oglądając na bieżąco zdjęcia i filmy, dokumentujące ją krok po kroku.
Analitycy finansowi dodaliby pewnie jeszcze, że mieszkanie w takiej rezydencji, w takim mieście jak Białystok, może być również dobrze procentującą, długofalową inwestycją. Najwyższe standardy wykończeniowe i nowoczesne rozwiązania projektowe dają bowiem gwarancję zachowania wysokiej wartości takiej lokaty kapitału.

Materiały graficzne: Pracownia MTM STYL

Biuro Projektów MTM STYL Sp. z o.o

Opracowanie informacji prasowej: Masz-Media

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.