Runicom pozyskał 2,8 mln zł na nowe inwestycje – Portal PR - 24PR
Runicom pozyskał 2,8 mln zł na nowe inwestycje

31.01.2012 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Notowana na NewConnect spółka inwestycyjna Runicom S.A. zamknęła emisję obligacji zamiennych na akcje, pozyskując 2,8 mln zł. W przeprowadzonym przy udziale Runicom Corporate Finance procesie, nabywców znalazły wszystkie papiery Spółki oferowane w ramach emisji.

Emisja obligacji zamiennych na akcje serii G, o łącznej wartości 2,8 mln zł została przegłosowana przez Walne Zgromadzenie Runicom S.A. 2 stycznia br. Oprocentowanie papierów wynosi 14% w skali roku, a termin ich wykupu lub zamiany na akcje spółki przypada na 30 stycznia 2013 r. Środki z emisji zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje kapitałowe zgodne ze strategią inwestycyjną Runicom S.A.

Jest to kolejna emisja dłużnych papierów wartościowych przeprowadzona przez Runicom S.A. w ostatnich trzech miesiącach. Tą drogą spółka pozyskała już blisko 7 mln zł, które to środki wykorzystuje do finansowania nowych przedsięwzięć inwestycyjnych.

Przy procesie emisji obligacji zamiennych na akcje Runicom S.A. doradzała powołana w połowie stycznia br. spółka zależna funduszu – Runicom Corporate Finance, wyspecjalizowana w zakresie poszukiwania sposobów finansowania spółek na rynku kapitałowym oraz dotychczasowy doradca finansowy Spółki – Sirius Corporate Solutions S.A.

Runicom S.A. jest dynamicznie rozwijającą się spółką inwestycyjną, działającą głównie w sektorze szeroko pojętych nowych technologii. Runicom inwestuje zarówno w spółki giełdowe, jak i perspektywiczne przedsięwzięcia niepubliczne, znajdujące się na etapie dynamicznego wzrostu.
W portfelu Runicom S.A. znajdują się m.in. takie firmy, jak giełdowe: B3System S.A., LST Capital S.A., Betacom S.A., notowana na NewConnect Sco-Pak S.A. oraz spółki zaliczane do najszybciej rozwijających się w Europie wg rankingu Deloitte Technology Fast 50 – Tequila Mobile S.A. i EO Networks S.A. Więcej informacji na stronie www.runicom.pl

Sirius Public Relations S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.