WX50 – nowa seria aparatów Cyber-shot firmy Sony – Portal PR - 24PR
WX50 – nowa seria aparatów Cyber-shot firmy Sony

31.01.2012 Kategoria: Fotografia. Autor: admin

Firma Sony wprowadziła do oferty nowy, smukły i zaawansowany aparat cyfrowy Cyber-shot™, stworzony z myślą o wyjątkowej jakości wykonywanych fotografii i nagrywaniu szczegółowych filmów Full HD.

Smukłe, zaawansowane aparaty Cyber-shot™ WX50 firmy Sony

  • 16,2-megapikselowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R™: bardzo duża rozdzielczość, niski poziom szumów i nagrywanie filmów Full HD
  • Technologia Extra High Sensitivity: czysty obraz w słabym świetle
  • Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z trybem aktywnym: maksymalnie stabilny obraz w filmach Full HD nawet przy nagrywaniu z ręki z użyciem zoomu
  • Zaawansowany tryb automatyczny: profesjonalnie wyglądające efekty w każdej sytuacji
  • Szczegółowe zbliżenia zapewniane przez zoom optyczny 5x i funkcję Clear Image Zoom 10x
  • Bogaty zestaw trybów artystycznych

 

Kolorowy, z łatwością mieszczący się w kieszeni model WX50 to kolejny aparat Cyber-shot™ wyposażony w wydajny i bardzo czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor R™ o rozdzielczości 16,2 megapiksela. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ gwarantuje dużą szybkość działania i nieskazitelny obraz z małą ilością szumów – nawet w słabym świetle. Aparat ma wiele prostych w użyciu funkcji, które pomagają w uzyskaniu znakomicie wyglądających zdjęć i filmów Full HD.

Nowością w tegorocznych modelach Cyber-shot™ jest technologia Extra High Sensitivity, zwiększająca maksymalną czułość aparatu do ISO 12 800 i ułatwiająca wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle*1. W porównaniu z poprzednimi modelami, poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie*2, co przejawia się czystością i naturalnym wyglądem portretów oraz zdjęć wnętrz wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot ma obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. W efekcie stabilizacja działa efektywnie nawet przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla innych systemów stabilizacji obrazu.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto) ułatwia uzyskanie dobrych zdjęć sytuacyjnych praktycznie w każdych okolicznościach – bez zastanawiania się nad doborem właściwych ustawień. W tym trybie aparat Cyber-shot™ rozpoznaje typ ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

Nowe aparaty są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym. Moc zoomu można dodatkowo podwoić bez obniżenia jakości obrazu dzięki opracowanej przez Sony technologii By Pixel Super Resolution. Wykorzystująca tę technologię funkcja Clear Image Zoom umożliwia uzyskanie szczegółowych zbliżeń do 10x – bez mozaikowatych wzorów typowych dla standardowego zoomu cyfrowego.

Do uzyskania twórczych efektów nie jest teraz potrzebne specjalne oprogramowanie ani komputer: wystarcza sam aparat. Szeroki zestaw trybów artystycznych obejmuje teraz takie twórcze ustawienia, jak aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, miniatura, ilustracja, akwarela, miękki obraz high-key i obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi.

Chcąc nadać zdjęciom nowy wymiar, można skorzystać z trybów panoramy 3D i fotografii 3D – a później oglądać je na telewizorze 3D lub komputerze VAIO® z serii 3D.

Dzięki oprogramowaniu PlayMemories Home, zainstalowanemu fabrycznie w nowym modelu, bezpośrednio po podłączeniu aparatu do komputera można z łatwością przeglądać, przetwarzać i drukować zdjęcia, wysyłać je mailem, umieszczać na stronach www, nagrywać na płyty itd.

W ofercie pojawią się też nowe, dopasowane torby Cyber-shot™, łączące funkcję ochronną ze stylowym wyglądem.

Nowe aparaty kompaktowe Sony Cyber-shot™ WX50 pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.

*1 Efekt uzyskiwany przez połączenie technologii „By Pixel Super Resolution” z interpolacją pikseli i nakładaniem obrazów. Jakość odwzorowania szczegółów w obrazie zależy od rodzaju sceny i warunków fotografowania.

*2 Wartość przybliżona, oparta na wynikach badań Sony. Wynik jest symulacją uzyskaną przez porównanie z modelami Cyber-shot™ ze standardową redukcją szumów.

Dane techniczne
Cechy DSC-WX50
Efektywna liczba pikseli Około 16,2 megapiksela
Przetwornik obrazu CMOS Exmor R typu 1/2,3″ (7,77 mm)
Procesor BIONZ
Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar
Zoom Zoom optyczny 5x / Clear Image Zoom 10x; szerokokątny obiektyw 25 mm
ISO

 

Automatyka / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400* / 12 800*

*Osiągalne dzięki technologiom „Image Superimposition” oraz „By Pixel Super Resolution”

Wyświetlacz 6,7 cm / 2,7″ Clear Photo LCD (rozdzielczość 460 tys. punktów)
Czas pracy akumulatora (fotografowanie)

 

Około 120 min (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD)
Stabilizator obrazu

 

Optyczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem (połączony z elektroniczną stabilizacją)

Uwaga: tryb „aktywny” tylko przy filmowaniu

Nagrywanie filmu

 

Full HD (AVCHD 1920×1080 / 50i)

Możliwość wyboru formatu MP4

Przybliżone wymiary (szer. x wys. x gł.) 92,2 x 52,0 x 19,1 mm
Waga

 

Około 117 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick DUO) / Około 101 g (sam aparat)
Dostępne kolory Srebrny / czarny / różowy / złoty /

Sony Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.