81 proc. internautów poleca zabawne treści – Portal PR - 24PR
81 proc. internautów poleca zabawne treści

20.02.2012 Kategoria: Badania rynkowe, INTERNET. Autor: admin

Aż 81 proc. użytkowników Internetu w Polsce deklaruje, że przynajmniej raz w ciągu 2 tygodni udostępnia lub poleca innym treści, które uzna za zabawne, śmieszne. Najmniej chętnie internauci dzielą się treściami szokującymi lub wulgarnymi – wynika z badania agencji social mediowej Think Kong i serwisu badawczego StudentsWatch.pl.

Internauci rozpowszechniają lub polecają innym wiele materiałów używając m.in. serwisów społecznościowych. Gotowość do takich poleceń czy udostępnień silnie zależy od charakteru treści. Do najczęściej udostępnianych treści należą te, które użytkownicy uznają za interesujące, informacyjne lub zabawne. Z kolei materiały, które mogą być uznane za wulgarne czy szokujące pokazuje znajomym czterokrotnie mniej użytkowników.

„Mówiąc o promocji w social media musimy myśleć w kategoriach publikowanych treści. Jeśli liczymy na masowe udostępnienia, retweety czy repiny najlepiej przygotować materiał dowcipny, zawierający nieznane szerzej dane” – komentuje Norbert Kilen z agencji Think Kong – „Śmieszne treści publikuje średnio co 1-2 dni prawie 15 proc. użytkowników internetu. Niestety pojęcia takie jak ‚śmieszne’ czy ‚ciekawe’ nie są uniwersalne. Dlatego lepiej przeanalizować ich rozumienie w grupach docelowych działań.”

Na liście najczęściej publikowanych treści są też materiały, które użytkownicy uznają za nieznane, nowe. Aż 67 proc. użytkowników Internetu deklaruje, że w ciągu minionych dwóch tygodni udostępniała lub polecała znajomym takie treści. Około 40 proc. deklaruje, że zrobiło to w tym czasie dwukrotnie lub częściej.

„Nowe, nieznane szerzej treści to ciekawy temat do wypowiedzi, ekspresji zainteresowań” – dodaje Norbert Kilen z agencji social mediowej Think Kong – „Dzielenie się starymi, znanymi wszystkim materiałami jest jak opowiadanie odgrzewanego dowcipu. Dlatego życie popularnych treści jest raczej krótkie. Nie należy liczyć, że fajna infografika czy zabawny rysunek będzie tygodniami krążył po Sieci.”

Według badania agencji Think Kong i portalu badawczego StudentsWatch.pl internauci nie są skłonni szokować znajomych poprzez udostępnianie i polecanie treści np. wulgarnych. Jesteśmy też ostrożni w dzieleniu się materiałami o zabarwieniu erotycznym. Ponad 70 proc. z badanych nie dzieli się takimi materiałami z innymi. Jednocześnie badani wskazują jednak, że stykają się z takimi treściami polecanymi przez znajomych.

Wyniki dotyczące form aktywności internautów są częścią większego projektu realizowanego wspólnie przez specjalizującą się w social media marketingu agencję Think Kong oraz portal badawczy StudentsWatch.pl. Badanie zrealizowano w styczniu 2012 roku na losowo dobranej próbie 1880 użytkowników Internetu w wieku powyżej 16 lat, metodą CAWI. Kwestionariusz wywiadu został opracowany wspólnie przez agencję Think Kong i portal badawczy StudentsWatch.pl.

Think Kong to agencja specjalizująca się w prowadzeniu kampanii opartych na wykorzystaniu social media, strategicznym wsparciu komunikacji marek w Internecie. Od 2011 r. Think Kong reprezentuje w Polsce międzynarodową sieć eBuzzing obecną m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Firma działa też w ramach grupy skupiającej m.in. On Board Public Relations i agencję reklamową San Markos. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana (Magellan Awards 2010, 2011, Newscomer of the Year 2010, Stevie Awards 2010), realizowała działania promocyjne online dla wielu marek, m.in. Adobe, Siemens, TVP, Neinver, RWE, Panasonic.

On Board San Markos Group

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.