ACTION S.A. zawarł umowę dystrybucyjną z Lenovo Polska – Portal PR - 24PR
ACTION S.A. zawarł umowę dystrybucyjną z Lenovo Polska

11.02.2012 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Spółka ACTION S.A., jeden z wiodących dystrybutorów sprzętu IT, RTV/AGD w Polsce, rozszerzyła dotychczasową współpracę ze światowym koncernem Lenovo. Umowę podpisano na początku stycznia 2012 roku. Obejmuje ona dystrybucję pełnej oferty producenta skierowanej na rynek polski, w tym komputerów biznesowych serii ThinkPad, konsumenckich serii IdeaPad, akcesoriów oraz usług serwisowych.

Według danych jednostki badawczej IDC za ostatni kwartał, firma Lenovo osiągnęła prawie 14 procent udziału w światowym rynku. Tym samym stała się drugim co do wielkości dostawcą komputerów PC na świecie.

– Lenovo, podobnie jak my, rozwija się szybciej niż branża. Do dalszego wzmacniania swojej pozycji na rynku firma potrzebowała doświadczonego partnera w Polsce. Cieszymy się, że wybrano nas. Jestem przekonany, że współpraca przyniesie oczekiwane korzyści dla obu stron – komentuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

W ramach podpisanej umowy Action będzie rozwijał sprzedaż marki Lenovo na rynku klientów indywidualnych i przedsiębiorstw poprzez swój szeroki kanał partnerów handlowych.

Podpisanie umowy z firmą Action S.A. zapewni nam dotarcie do szerszej grupy klientów, zarówno biznesowych oraz indywidualnych. Rozpoczęcie współpracy z jednym z największych dystrybutorów IT i elektroniki użytkowej w Polsce wpłynie na znacznie większą dostępność naszych produktów – powiedział Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo w Polsce.

 ACTION S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.