AMD Radeon przekracza barierę GHz – Portal PR - 24PR
AMD Radeon przekracza barierę GHz

15.02.2012 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma AMD coraz mocniej zaznacza swoją dominację na rynku wprowadzając do sprzedaży dwie nowe karty graficzne AMD RadeonTM HD Serii 7700 – dzięki temu, w przeciągu trzech miesięcy, dostarczyła użytkownikom cztery karty graficzne wyprodukowane w rewolucyjnym procesie 28nm.

Firma AMD ogłosiła dostępność kart graficznych AMD Radeon™ HD 7770 GHz Edition i AMD Radeon™ HD 7750. Karta graficzna AMD Radeon HD 7770 GHz Edition to pierwsza karta graficzna wyposażona w referencyjne taktowanie przekraczające barierę jednego gigaherca – jest to pierwszy na świecie 1GHz GPU. W połączeniu z architekturą Graphics Core Next firmy AMD, karta graficzna AMD Radeon™ HD 7770 GHz Edition oferuje najlepszą w swojej klasie wydajność, na którą zasługują wszyscy gracze. AMD Radeon™ HD 7750 to doskonała karta, która nie wymaga osobnego zasilania i dostarcza wyjątkową wydajność w grach, pobierając jednocześnie mniej niż 75 watów.

Byliśmy pierwszymi, którzy zaprezentowali technologię 40nm, pierwszymi z 28nm, a teraz prezentujemy pierwszą na świecie kartę graficzną o taktowaniu 1GHz; jest to przełomowy moment dla całej branży” powiedział Matt Skynner, corporate vice president i general manager, GPU Division w firmie AMD. „Firma AMD zapewnia najlepszą wydajność, duże możliwości i światowej klasy energooszczędność – nigdy nie przestaniemy być innowacyjni.

Podobnie jak wielokrotnie nagradzane karty AMD Radeon™ HD Serii 7900, karta graficzna AMD Radeon™ HD Serii 7700 jest gotowa, by podążać śladem jej 28nm poprzedników i zdobyć serca graczy. Zbudowano ją w oparciu o najnowszą architekturę firmy AMD Graphics Core Next, zapewniającą niesamowitą wydajność i wyposażając w najnowocześniejsze technologie, takie jak: PCI Express® 3.0, AMD ZeroCore Power, Power Tune, AMD Eyefinity 2.0, oraz AMD App.
Dzięki najwyżej klasy funkcjom znanym z kart AMD Radeon™ HD Serii 7900, AMD Radeon™ HD Serii 7700 oferuje światowej klasy grafikę dostępną dla każdego. Karta graficzna jest dostępna już dzisiaj u sprzedawców detalicznych i internetowych na całym świecie. Ceny AMD Radeon™ HD 7770 GHz Edition 1GB zaczynają się od 159 USD, a AMD Radeon™ HD 7750 1GB od 109 USD.

Karta graficzna AMD Radeon™ HD Serii 7700 będzie dostępna dzięki partnerom takim jak Sapphire, Powercolor, HIS, XFX, ASUS, Gigabyte i MSI.

AMD

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.