AMD w rankingu Top 20 of Clean Capitalism – Portal PR - 24PR
AMD w rankingu Top 20 of Clean Capitalism

16.02.2012 Kategoria: Technologie, Wieści za spółek. Autor: admin

Firma AMD została wyróżniona w sporządzonym przez magazyn Corporate Knights rankingu S&P 500 Clean Capitalism i znalazła się w pierwszej dwudziestce sklasyfikowanych firm. Magazyn Corporate Knights, który definiuje “clean capitalism” jako “odpowiedzialny i społecznie sprawiedliwy”, do sporządzania rankingu używa przejrzystej i ilościowej metodologii, biorąc pod uwagę takie czynniki jak zużycie energii i produkcja dwutlenku węgla, różnorodność przywództwa i rotacja pracowników.

Wskaźniki uzyskane podczas badań zgodnych z najwyższymi standardami sprawiają, że ranking Corporate Knights to bardzo rzetelne źródło danych, które pomaga kluczowym interesariuszom podjąć decyzję, które firmy są naprawdę oddane społecznej odpowiedzialności korporacyjnej” powiedziała Allyson Peerman, corporate vice president w AMD Public Affairs.

Niedawno firma AMD została również uznana przez Trust Across America, think thank zajmujący się wyróżnianiem i promocją spółek cieszących się największym zaufaniem społecznym, za jedną z dziesięciu najbardziej zaufanych publicznie firm w 2011 roku. Organizacja Trust Across America przeanalizowała ponad 200 różnego rodzaju danych pod kątem pięciu kluczowych dla korporacji wskaźników: Financial stability and strength, Accounting conservativeness, Corporate integrity, Transparency, and Sustainability. Według założycieli Trust Across America, metoda opracowana wraz z grupą naukowców, liderów korporacyjnych i konsultantów w 2008 roku, stanowi najbardziej całościowe i kompleksowe badanie sprawdzające poziom zaufania wobec spółek publicznych.

AMD

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.