Aplikacje Microsoft na Nokia Belle – Portal PR - 24PR
Aplikacje Microsoft na Nokia Belle

26.02.2012 Kategoria: Systemy IT, Telefony. Autor: admin

Od kwietnia 2012 użytkownicy smartfonów Nokia z systemem Nokia Belle będą mieli dostęp do aplikacji biurowych przydatnych w wielu sytuacjach zarówno służbowych jak i prywatnych. Najbliższa aktualizacja aplikacji firmy Microsoft do systemu Symbian umożliwi użytkownikom dostęp do pakietu Microsoft Office Mobile obejmujący aplikacje Word, PowerPoint i Excel. Tym samym macierzyste aplikacje Microsoft Office zostaną udostępnione na mobilnej platformie innej niż Windows.

Użytkownicy uzyskają również dostęp do komunikatora Lync z poziomu  ekranu głównego, dzięki czemu każdy będzie mógł na bieżąco prowadzić rozmowy na  czacie. Dodatkowo w folderze z aplikacjami użytkownicy znajdą aplikację OneNote, która umożliwia szybkie i wygodne robienie notatek, aby żaden świetny pomysł nie zginął pośród tysiąca żółtych karteczek. Dużym udogodnieniem  w pracy będzie również aplikacja Microsoft PowerPoint Broadcast, dzięki  której możliwe jest wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z  komputera do urządzenia mobilnego.

Kolejną przydatną aplikacją, która zostanie udostępniona jest Document  Connection. Program zapewni ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w  urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w  witrynach SharePoint 2010.

Dostępność aplikacji dla poszczególnych modeli smartfonów

Aplikacje Microsoft będą dostępne od kwietnia 2012 dla następujących modeli  posiadających aktualną wersję Symbian Belle: Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01,  Nokia Oro, Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603.

W przypadku modeli Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01 oraz Nokia Oro: należy zaktualizować oprogramowanie smartfonu do Nokia Belle samodzielnie podłączając smartfon do komputera z zainstalowanym aktualnym oprogramowaniem Nokia Suite lub bezpłatnie do 01.06.2012 w sieci serwisów Nokia, a w telefonie zostaną zainstalowane aplikacje firmy Microsoft do systemu Symbian. W sytuacji, gdy powyższe modele mają już Nokia Belle w kwietniu 2012 będą wymagały aktualizacji samych dodatkowych aplikacji w wyniku, której uzyskają nowe możliwości.

W przypadku modeli Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603: choć urządzenia te mają fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Belle, należy zaktualizować je do najnowszej wersji, aby aplikacje firmy Microsoft stały się widoczne.

Dostępne aplikacje biurowe firmy Microsoft

  • Microsoft OneNote — przeznaczona do tworzenia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive
  • Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator umożliwiający informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
  • Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010
  • Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.
  • Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint

źródło: Nokia

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.