B3System współpracuje z ING Bank Śląski S.A. – Portal PR - 24PR
B3System współpracuje z ING Bank Śląski S.A.

22.02.2012 Kategoria: Systemy IT, Wieści za spółek. Autor: CORE PR

B3System S.A., jedna z wiodących firm informatycznych w kraju, podpisała umowę z bankiem ING Bank Śląski S.A. Przedmiotem kontraktu o wartości 3 mln zł jest świadczenie usług serwisowych.

Umowa z ING Bank Śląski opiewa na kwotę 719 579,88 Euro, czyli ponad 3 mln złotych, i dotyczy usług serwisowych. Nawiązana współpraca to efekt stałego, wieloletniego kontaktu Spółki z branżą finansową oraz przyjętej w zeszłym roku strategii rozwoju, zakładającej rozwój oferty w zakresie świadczonych usług IT dla renomowanych z branży finansowo-ubezpieczeniowej. Intensyfikacja działań w tym segmencie rynku była szczególnie widoczna pod koniec ubiegłego roku. Łączna wartość umów zawartych przez B3System z bankami Pekao S.A., PKO BP S.A. i BOŚ S.A. w grudniu 2011 roku wyniosła 6 611 459,00 zł.

– Kolejna umowa z podmiotem z sektora finansowego tylko potwierdza naszą wysoką pozycję w tym segmencie rynku. Jako jeden z czołowych integratorów IT w naszym kraju, jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązania dostosowane do potrzeb oraz oczekiwań naszych Klientów – powiedział Mirosław Kaliński, prezes B3System S.A.

– Po okresie styczniowego przestoju, wynikającego z zatwierdzania planów budżetowych, instytucje finansowe wznowiły inwestycje w oprogramowanie oraz infrastrukturę IT. Głęboko wierzę, iż nie jest to jednostkowy przypadek, a stała tendencja rynkowa – dodał Mirosław Kaliński.

Spółka wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku, stale rozbudowując swoje zaplecze technologiczne. Dodatkowo, firma posiada kompetencje w zakresie pełnego pakietu rozwiązań informatycznych dla instytucji z sektora finansowego, poparte wieloletnim doświadczeniem. To wszystko sprawia, iż B3System uważane jest za jednego z kluczowych integratorów IT na rynku finansowym, czego dowodem było przyznane wyróżnienia w kategorii „Potencjał rozwojowy” w rankingu firm informatycznych pracujących na potrzeby sektora finansowego i instytucji publicznych. Nagrodę przyznano podczas III edycji prestiżowej konferencji IT@BANK – corocznego cyklu spotkań dyrektorów obszarów IT oraz członków zarządu odpowiedzialnych za informatykę w bankach.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.