BenQ RL2450HT: nowy wymiar gier komputerowych – Portal PR - 24PR
BenQ RL2450HT: nowy wymiar gier komputerowych

09.02.2012 Kategoria: Audio-video, Komputery. Autor: admin

Firma BenQ wprowadza na polski rynek kolejny monitor z serii RL – monitorów LED przeznaczonych dla graczy komputerowych. Firma BenQ jest jednym ze światowych liderów w produkcji dedykowanych monitorów LCD dla gier komputerowych. Obecnie firma oferuje dwie rodziny produktów przeznaczonych dla tych użytkowników. Seria XL – monitory do gier FPS (popularnie nazwanych „strzelankami w pierwszej osobie”) oraz RL – monitory do gier RTS (gdy strategiczne).

Najnowszym osiągnięciem firmy BenQ w tej grupie monitorów jest – RL2450HT. To drugi model z serii RL. Jest on „większym” bratem 22calowego RL2240H, który zadebiutował jesienią ubiegłego roku i był pierwszym na świecie monitorem zaprojektowanym dla graczy RTS.

RL2450HT rożni się od poprzednika większą, 24 calową matrycą LED typu TN z czasem reakcji 2ms oraz kolorem obudowy – czarny z czerwonym akcentem. Monitor RL2450HT pracuje w pełnej rozdzielczości Full HD (1920×1080), ma kontrast 12 milionów do 1 w trybie DCR oraz jasność 250cd/m2. Poza tym oferuje pełną paletę barw 16,7 miliona kolorów oraz technologie poprawienia jakości obrazu AMA oraz Senseye 3. Producent zapewnił także wszechstronne wyposażenie monitora w gniazda wejściowe tj. D-Sub, DVI_DL (dual link), 2 x HDMI oraz gniazdo nowej generacji Display Port (DP) v 1.2. Dodatkowo użytkownik może podpiąć do monitora słuchawki.

Funkcje dla graczy

Cechą charakterystyczną modelu są dwa tryby pracy kierowane dla gier komputerowych – tryb RTS oraz dodatkowo tryb FPS. Każda funkcja monitora wypełnia zadania i wymagania stawiane przez gry strategiczne, które dzięki temu mogą prezentować się na ekranie w pełnej krasie i z pełną wydajnością. Przy projektowaniu serii RL, BenQ nawiązał ścisłą współpracę z ZOWIE GEARS, producentem zaawansowanych akcesoriów dla graczy komputerowych oraz STARTALE, światowej klasy drużyną gamingową StarCraft 2.

Współpraca z grupą STARTALE zaowocowała wypracowaniem mechanizmów i rozwiązań, które są kluczowe dla odniesienia zwycięstwa w grach RTS, w szczególności w zakresie podboju, gromadzenia zasobów, szybkiego dostępu do informacji, a także innych cech kojarzonych z RTS-ami. Specjalne rozwiązania dla gier RTS to technologia podnoszenia jakości obrazu – Black eQualizer, która poprawia widoczność szczególnie w ciemnych scenach. Blackj eQualizer zapewnia możliwość regulacji jasności ekranu bez zbytniego zwiększania natężenia bieli i utraty szczegółów w jasnych partiach obrazu. Projektanci z BenQ współpracowali również ze STARTALE w zakresie funkcji RTS Mode, zawierającej zestaw parametrów wyświetlania obrazu, który pozwala uzyskać optymalny efekt w grach RTS.

Podczas projektowania, a następnie testowania produktu, zespół projektantów BenQ oraz zespołu STARTALE wprowadzili rozwiązania, które podniosły wygodę korzystania z monitora. Funkcje Display Mode oraz Smart Scaling zostały zaprojektowane w celu umożliwienia ustawienia indywidualnych preferencji dotyczących obrazu. Gracze mogą za pośrednictwem funkcji Display Mode zmieniać (przełączać) rozmiar obrazu w zakresie czterech trybów 17” (4:3), 19” (4:3), 19” Wide (16:10) oraz 24” Wide (16:9). Funkcja Smart Scaling dodatkowo pozwala na ręczną, płynną zmianę skali obrazu, zgodnie z potrzebami gracza.

Monitor dostępny jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 879 zł z VAT. Gwarancja 36 miesięcy realizowana w systemie door-to-door.

Parametry techniczne BenQ RL2450HT 

Kolor Produktu Czarny-Czerwony
Matryca 24″W LED-backlight
Maksymalna rozdzielczość 1920 x 1080
Wielkość piksela 0.276 mm
Jasność 250 cd/m2
Kontrast 1,000:1
DCR:12,000,000:1
Czas reakcji matrycy 5 ms, 2 ms GtG
Kąt widoczności (L/P; G/D) 170 / 160
Kolory 16.7 miliona
Kolor 72%
Sygnał wejściowy D-sub / DVI-DL (Dual Link) / HDMI x 2 / DP 1.2 / Headphone Jack
Temperatura kolorów Reddish / Normal / Bluish / User mode
Pobór mocy 24 W (Na Podstawie Energy Star 5.1 testów)
Zasilanie Wbudowany zasilacz
Cechy Black eQualizer
Smart Scaling
FPS Mode
RTS Mode
Game Mode Loader
NVIDIA® 3D Vision™ 2 ready
Senseye 3
AMA
HDCP
K-Locker mount
Pochylenie (Tilt) Height adjustment: 130mm
Tilt (down / up): -5 / 20
Swivel (left / right): -45 / 45
Pivot: 90°
Wymiary (Wys. x Szer. x Gł.) 571.4 x 516.9 x 149.9 mm
Waga Net: 7.3 kg.
Brut: 6.1 kg.
Akcesoria S Switch / Dust Cover / VGA cable / DVI-D-DL cable / Power cord
Certyfikat VISTA Win7 Compatible
Vista Premium
Sterowanie OSD 17 języków
Montaż ścienny VESA 100 x 100 mm

BenQ Corporation  

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.