Blog Roku 2011 wybrany – Portal PR - 24PR
Blog Roku 2011 wybrany

17.02.2012 Kategoria: Blogi, Konkursy. Autor: admin

Blog „Paragon z podróży” autorstwa Patryka Świątka i Bartłomieja Szaro został uznany za najlepszy polski blog i zdobył główną nagrodę w konkursie Blog Roku 2011.Podczas gali, która odbyła się dziś wieczorem w warszawskim Centrum Nauki Kopernik poznaliśmy również zwycięzców w poszczególnych kategoriach tematycznych. Wręczono również Wyróżnienia Główne i Specjalne oraz nagrodę Bloga Blogerów. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 3600 blogów.

Kapituła konkursu postanowiła przyznać dwa Wyróżnienia Główne następującym blogom:

 • piktografiki.com -autorstwa Grzegorza Sikory
 • zorkownia.blogspot.com – autorstwa Agnieszki Kalugi

Tytuł Blog Roku 2011 w kategoriach tematycznych zdobyły:

 • w kategorii „Ja i moje życie” zwyciężył blog mojsynfranek.pl autorstwa Anny Trzęsowskiej.
 • w kategorii „Profesjonalne” zwyciężył blog tyniec.benedyktyni.pl autorstwa O. Leona Knabita OSB.
 • w kategorii „Polityka i społeczeństwo” zwyciężył blog mateuszklinowski.pl autorstwa Mateusza Klinowskiego. w kategorii „Podróże i szeroki świat” zwyciężył blog paragonzpodrozy.pl autorstwa Patryka Świątka i Bartłomieja Szaro.
 • w kategorii „Kultura” zwyciężył blog cosiedziwisz.blogspot.com autorstwa Moniki Zakrzewskiej.
 • w kategorii „Foto, vido, komiks” zwyciężył blog piktografiki.com autorstwa GrzegorzaSikory
 • w kategorii „Blogi literackie” zwyciężył blog zorkownia.blogspot.com autorstwa Agnieszki Kalugi
 • w kategorii „Moje zainteresowanie i pasje” zwyciężył blog pani-niteczka.blog.onet.pl autorstwa Jolanty Radomskiej.
 • w kategorii „Absurdalne i offowe” zwyciężył blog mamwatpliwosc.blox.pl autorstwa Aleksandry Radomskiej. w kategorii „Teen” zwyciężył blog natchniona.pl autorstwa Weroniki Madejskiej.

Organizatorzy konkursu – Grupa Onet – przyznała trzy dodatkowe pozakonkursowe Wyróżnienia Specjalne dla blogerów, którzy w szczególny sposób, przyczyniają się do rozwoju i postrzegania blogosfery:

 • makelifeeasier.pl – autorstwa Kasi Tusk i Zosi Cudnej
 • macierzynstwo-bez-lukru.blogspot.com – autorstwa o. Franciszka Chodkowskiego oraz o. Leonarda Bieleckiego
 • lekkostronniczy.tv – autorstwa Włodka Markowicza i Karola Paciorka

Jury konkursu Blog Roku 2011pracowało w składzie: Anna Dziewit – Meller (kategoria: Ja i moje życie), Natalia Hatalska (kategoria: Profesjonalne), Janina Paradowska (kategoria: Polityka i społeczeństwo), Tomasz Michniewicz (kategoria: Podróże i szeroki świat), Michał Żebrowski (kategoria: Kultura), Henryk Sawka (kategoria: Foto, video, komiks), Zygmunt Miłoszewski (kategoria: Blogi literackie), Martyna Wojciechowska (kategoria: Moje zainteresowania ipasje), Tomasz Sianecki (kategoria: Absurdalne i offowe) i Julia Wróblewska (kategoria: Teen).

Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki. Zwycięzca konkursu Blog Roku 2011 otrzymał voucher o wartości 15000 zł na podróż dookoła świata. Ogółem zwycięzcy otrzymali nagrody o łącznej wartości 70 tysięcy złotych, m.in. podróże marzeń, laptopy i biżuterię.

Cały dochód Onetu z SMS-ów został przekazany na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych organizowane przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne w serwisie: blogroku.pl

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.