COOLPIX S9300 i COOLPIX S6300: Zoom na styl – Portal PR - 24PR
COOLPIX S9300 i COOLPIX S6300: Zoom na styl

01.02.2012 Kategoria: Fotografia, Technologie. Autor: admin

COOLPIX S9300 i COOLPIX S6300 – nowe stylowe aparaty kompaktowe Nikona typu superzoom dzięki dużemu przybliżeniu oraz zaawansowanym rozwiązaniom fotograficznym i filmowym doskonale sprawdzają się podczas podróży, na imprezach sportowych oraz koncertach. COOLPIX S9300 wyposażony został w 18-krotny, a COOLPIX S6300 w 10-krotny zoom optyczny. W nowych modelach zastosowano ponadto matryce CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu, czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo model S9300 posiada wbudowany GPS.

COOLPIX S9300

COOLPIX S9300, jak i COOLPIX S6300 pozwalają na rejestrowanie przygód w wielkim stylu. Zarówno w przypadku wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów Full HD w dużym zbliżeniu, nowe, wyposażone w superzoom aparaty COOLPIX bez trudu spełnią stawiane im wymagania. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak tryb Auto HDR, fotografowanie 3D oraz wbudowany GPS” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe BV.

Zoom najlepszy w swojej klasie: COOLPIX S9300
COOLPIX S9300 wyróżnia się smukłym, eleganckim korpusem (30,6 mm w najszerszym miejscu). Dzięki temu aparat może z łatwością zmieścić się w kieszeni kurtki lub torebce. Pomimo kompaktowych rozmiarów aparat oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S9300 został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym, dysponującym szerokim zakresem ogniskowych od 25 do 450 mm. Dzięki temu aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując dużą swobodę w komponowaniu ujęć. Funkcja redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej sprawia, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są zawsze wyraźne. 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów), wykorzystujący technologię Clear Color Display, dodatkowo ułatwia kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD.

Z myślą o miłośnikach filmowania COOLPIX S9300 został wyposażony w innowacyjną funkcję nagrywania, pozwalającą na zatrzymanie i wznowienie zapisu. Dzięki temu aparat tworzy jeden plik filmowy, który można płynnie odtworzyć.

Funkcja Łatwa panorama 360/180 stopni pozwala tworzyć dynamiczne zdjęcia panoramiczne w pionie i w poziomie. Dodatkowo wbudowany odbiornik GPS umożliwia dodawanie do zdjęć znaczników geograficznych oraz śledzenie trasy podróży.

Aparat COOLPIX S9300 dostępny będzie w czterech kolorach: czerwonym, srebrnym, czarnym i granatowym. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie marca 2012 r. Cena modelu COOLPIX S9300 nie została jeszcze ustalona.

Sprytny i piękny: COOLPIX S6300

COOLPIX S6300 to elegancki aparat przeznaczony dla miłośników stylu i nowych technologii. Nowoczesne wzornictwo i wiosenna gama kolorów – od różowego po niebieski – sprawiają, że aparat idealnie pasuje do każdej okazji.

Niewielka kompaktowa obudowa kryje szereg zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S6300 wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym i funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu aparat doskonale oddaje wszystkie szczegóły obrazu, nawet w słabym oświetleniu.

COOLPIX S6300

Tym, którzy lubią bawić się fotografią COOLPIX S6300 oferuje możliwość wykonywania zdjęć 3D. Ten specjalny tryb fotografowania łączy dwa zdjęcia zrobione z dwóch różnych pozycji, by stworzyć trójwymiarowy obraz, który można odtworzyć na telewizorach i komputerach obsługujących tryb 3D. Aby dodatkowo uatrakcyjnić zdjęcia, można korzystać z wbudowanych efektów filtrów, takich jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor.

Dzięki specjalnemu przyciskowi, w łatwy i szybki sposób, można przełączyć aparat w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), a 19 programów tematycznych umożliwia automatyczne dostosowanie ustawień aparatu do popularnych efektów czy miejsc.
COOLPIX S6300 dostępny będzie w sześciu kolorach: czarnym, srebrnym, czerwonym, różowym, złotym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie lutego 2012 r. Cena modelu COOLPIX S6300 w cenniku Nikona wyniesie 829 PLN.

NIKON Corporation

www.nikon.pl

Agencja Walk&Talk

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.