Digital One wygrała przetarg Lipton Ice Tea – Portal PR - 24PR
Digital One wygrała przetarg Lipton Ice Tea

29.02.2012 Kategoria: Marketing internetowy, Social media. Autor: admin

Digital One wygrała przetarg Lipton Ice Tea na obsługę całości działań tej marki w Internecie w 2012 r.
Agencja będzie m.in. obsługiwać serwis internetowy Lipton Ice Tea, przygotowywać działania aktywacyjne i promocyjne dla marki, zarządzać jej obecnością w social mediach oraz zajmować się marketingiem w wyszukiwarkach (SEM).

Digital One współpracuje z Pepsi Cola General Bottlers Poland Sp. z o. (dystrybutorem marki Lipton Ice Tea) strategicznie od 2001 roku. Agencja obsługiwała i obsługuje wiodące brandy z portfolio tego marketera, m.in. Lipton Ice Tea i Pepsi.

Po raz pierwszy obsługę brandu Lipton Ice Tea agencja Digital One zdobyła w przetargu rozstrzygniętym w kwietniu 2010 r. Obecnie, po kolejnym wygranym przetargu, umowa o współpracy została przedłużona do końca 2012 r.

Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Digital One, gdyż zaproponowane przez nią koncepcje strategiczne i rozwiązania kreatywne najlepiej odpowiadają charakterowi naszej marki i planom realizacji celów marketingowych założonych przez nas na 2012 r. Poza tym ta agencja wprowadzała Lipton Ice Tea do sieci i stworzyła dla niej od podstaw cały digitalowy ekosystem marki, tak więc doskonale rozumie jej fundamentalne potrzeby – mówi Mateusz Góral, Assistant Brand Manager Lipton Ice Tea.

Od momentu rozpoczęcia współpracy z Lipton Ice Tea agencja Digital One przeprowadziła dla tej marki szereg długoterminowych projektów strategicznych – m.in. wprowadzała tę markę do Internetu, tworząc dla niej kompleksową strategię komunikacji w obszarze digital oraz wdrażając cały internetowy ekosystem dla tego brandu. Agencja przygotowywała też m.in. działania wspierające w Internecie rynkowe debiuty nowych smaków Lipton Ice Tea:
Lipton Ice Tea Malinowa (w ciągu kilku miesięcy trwania tej akcji konsumenci wykonali ponad 2 mln interakcji z marką Lipton Ice Tea) oraz Lipton Ice Tea Green Mango (launchowi towarzyszyła roztańczona akcja promocyjna „Zaklinacze Mango” – konkurs taneczny dla fanów Lipton Ice Tea w całości zorganizowany na Facebooku, którego trzonem była specjalnie przygotowana aplikacja, a zwycięska grupa wirtualnych tancerzy pojawiła się w nagrodę na nośniku outdoorowym w centrum Warszawy).

Digital One (www.digitalone.pl) to jedna z najstarszych na polskim rynku agencji interaktywnych. Działa od 12 lat. Specjalizuje się w efektywnym wykorzystywaniu Internetu do realizowania celów biznesowych największych brandów. Kluczowe kompetencje Digital One to planowanie strategii komunikacji marek w nowych mediach oraz wspieranie procesów sprzedażowych online.

ŁubuDubu PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.