Ericsson na targach Mobile World Congress 2012 – Portal PR - 24PR
Ericsson na targach Mobile World Congress 2012

27.02.2012 Kategoria: Technologie, Wieści za spółek. Autor: admin

W najbliższy poniedziałek w La Fira w Barcelonie rozpocznie się Światowy Kongres Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) – najważniejsze targi branży telekomunikacyjnej. Od 27 lutego do 1 marca goście odwiedzający stoisko firmy Ericsson w hali nr 6 będą mogli rzucić okiem w przyszłość komunikacji i tzw. sieciowego społeczeństwa (Networked Society).

Ericsson przedstawi nowe produkty i usługi, w tym niektóre jako pierwsze na świecie, w obszarze komunikacji szerokopasmowej, systemów OSS/BSS (Operation and Business Support Systems) oraz usług telekomunikacyjnych.

Oto najważniejsze tegoroczne nowości:

LTE – Ericsson wspiera ekosystemy LTE na targach MWC 2012

Ericsson, największy gracz na rynku technologii LTE, przedstawi na targach MWC swoje najnowsze osiągnięcia w tym zakresie, takie jak architektura eMBMS, a wraz z firmą Qualcomm zademonstruje, jak udostępnić dla wszystkich usługi multimedialne oparte na technologii LTE nowej generacji.

Ericsson współpracuje również z firmami Qualcomm, LG, Sony, Renesas, Nvidia i ST-Ericsson, aby wesprzeć ich ekosystemy LTE.

Współpraca ta umożliwia partnerom zademonstrowanie swoich produktów LTE „na żywo” w nowoczesnej infrastrukturze LTE firmy Ericsson. Z firmą Ericsson współpracuje wielu producentów z Unii Europejskiej, co sprzyja poszerzaniu ekosystemu LTE. Ericsson realizuje w ten sposób swoją strategię, której celem jest wspieranie tego ekosystemu, a w szczególności – smartfonów z technologią LTE.

Wraz z firmami LG i Samsung Ericsson zaprezentuje również usługę Voice over LTE (VoLTE), umożliwiającą transmisję głosu w standardzie high definition.

Usługi

Sprzedaż smartfonów na świecie cały czas rośnie. Jak wynika z prognoz, w tym roku wyniesie ona 400 milionów, a do końca 2016 r. łączna liczba tych urządzeń osiągnie 4 miliardy. Zwiększy się więc zapotrzebowanie na modernizację, przekształcanie i wdrażanie nowych technologii i usług w celu zabezpieczenia jakości usług w sieci.

W związku z tym Ericsson wprowadza trzy nowe usługi: Telco Cloud Builder ułatwia operatorom świadczenie usług typu cloud, Smartphone Network Optimization pomaga im przygotować się do przyjęcia danych oraz zabezpieczyć jakość usług w sieci, a Managed Services end-user Service Quality Assurance to przeznaczona dla operatorów konsola obrazująca jakość usług świadczonych użytkownikom końcowym.

Rozwiązania te pomogą operatorom telekomunikacyjnym w modernizacji, przekształcaniu i wdrażaniu nowych technologii i usług oraz zapewnieniu klientom wysokiej jakości obsługi. Ericsson jest liderem zarówno w dziedzinie technologii, jak i usług, a swoją działalność rozszerza również na branże pokrewne. Nawiązał np. współpracę z producentem samochodów Volvo, aby umożliwić kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych i automatyczne naliczanie należności na rachunek za prąd z dowolnego miejsca. Inną nową usługą, którą zaprezentuje Ericsson, jest konsola KPI obrazująca kluczowe wskaźniki wydajności sieci użytkownika.

Transmisja „na żywo” ze stoiska do jednego z globalnych sieciowych centrów operacyjnych firmy Ericsson umożliwi zademonstrowanie sprawności i skali działu usług przedsiębiorstwa. Ericsson zatrudnia 56 000 specjalistów, którzy świadczą usługi zdalnie z czterech globalnych centrów serwisowych, korzystając ze standardowych pakietów usług oraz zautomatyzowanych narzędzi i procesów.

Sieci telekomunikacyjne, systemy informatyczne i systemy rozgłoszeniowe ulegają obecnie dużym zmianom. Stawia to wysokie wymagania przed kierownikami projektów, które są coraz bardziej złożone i obejmują coraz więcej poddostawców. Ericsson potwierdził, że potrafi zarządzać złożonymi projektami obejmującymi wiele technologii i dostawców, i ma doświadczenie w ich realizacji.

Wideokonferencje w standardzie High Definition

Ericsson wraz z największymi na świecie operatorami telekomunikacyjnymi Deutsche Telekom AG, Orange, Telecom Italia i Telefónica oraz producentami sprzętu, takimi jak Italtel, Polycom i Quanta Computer, przedstawi nowe, zgodne operacyjnie rozwiązanie do prowadzenia wideokonferencji w standardzie HD. Praktyczne funkcjonowanie tego rozwiązania zostanie zademonstrowane na stoiskach firm Telefónica (hala nr 8), Ericsson (hala nr 6) i Polycom (stoisko 2D01), z wykorzystaniem połączeń z siecią Deutsche Telekom w Niemczech, Orange we Francji i Telecom Italia we Włoszech. Prezentowane usługi będą oparte na standardzie 3GPP IMS i architekturze GSMA IPX, które umożliwiają prowadzenie dwu- i wielostronnych wideokonferencji HD niezależnie od sprzętu użytkowników, sieci dostępowych lub krajów (inicjujących i odbierających połączenia) w sposób równie łatwy, jak zwykła rozmowa telefoniczna.

Ericsson uczestniczy w projekcie „Picture today, Inspire tomorrow”

Po raz pierwszy firma z branży teleinformatycznej bierze udział w globalnej inicjatywie, której celem jest zgromadzenie jak największej i najbogatszej kolekcji fotografii ilustrujących życie ludzi na całym świecie w ciągu jednego dnia. To znakomita okazja do zastanowienia się, kim jesteśmy i jak żyjemy na co dzień w połączonym siecią społeczeństwie oraz co można w naszym życiu poprawić.

Ericsson jest partnerem i współinicjatorem projektu fotograficznego „Picture today inspire tomorrow” („Obraz dnia dzisiejszego inspiracją dla przyszłości”), w ramach którego miliony ludzi ze wszystkich kontynentów będą mogły przedstawić na fotografiach swoje życie i zobaczyć, jak żyją inni. Organizatorzy zapraszają uczestników z całego świata – zawodowych fotografików, fotoamatorów, reporterów, artystów, grupy medialne, organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, sieci społecznościowe i wszystkich innych zainteresowanych, aby 15 maja 2012 r. zrobili zdjęcia ilustrujące „energię” tego jednego dnia. W ten sposób powstanie gigantyczna kolekcja fotografii, która zostanie odpowiednio uporządkowana i zaprezentowana. Będzie ona „portretem dnia dzisiejszego”, który może zainspirować nas w przyszłości.

W hali nr 6, w sektorze „Picture today inspire tomorrow”, Ericsson i firma Expressions of Humankind (drugi inicjator projektu) przedstawią tę inicjatywę i poprowadzą dyskusję na jej temat. We wtorek, 28 lutego, w godzinach 13:30-15:00, w hali nr 6, odbędą się również dwie krótsze prezentacje, które poprowadzi Patrick Ståhle, dyrektor generalny firmy Expressions of Humannkind, oraz przedstawiciel firmy Ericsson Claudio Prestigiacomo.

M-commerce

Ericsson przedstawi swoją najnowszą ofertę usług M-commerce, które zapewnią największym na świecie producentom rozwiązań dla klientów indywidualnych infrastrukturę i rozwiązania potrzebne do tworzenia i łączenia portfeli mobilnych (m-wallet) w całym globalnym ekosystemie usług m-commerce.

Ericsson Converged Wallet umożliwi operatorom i instytucjom finansowym lepsze wykorzystanie potencjału rozwiązań typu m-wallet. Konta ponad miliarda klientów, którzy są już zarejestrowani w systemie Ericsson Billing & Charging Solution, będzie można przekształcić w portfele mobilne. Około 1,6 mld ludzi na całym świecie korzysta już z kont usług głosowych typu m-wallet pierwszej generacji (tj. kont pre- i post-paid). Dzięki rozwiązaniu Ericsson Converged Wallet będzie można je łatwo przekształcić w konta m-wallet drugiej generacji.

Usługa Ericsson Merchant Wallet dostarczy dużym markom internetowym i firmom handlowym rozwiązanie obsługujące płatności, transakcje realizowane w walucie wirtualnej oraz programy lojalnościowe.

Ericsson Wallet Platform oferuje oprogramowanie i usługi hostowane, które umożliwią świadczenie bezpiecznych i wygodnych mobilnych usług finansowych, takich jak przelewy pieniężne między dwiema osobami, płacenie rachunków, regulowanie należności na rzecz firm handlowych oraz obsługa mikropożyczek

Ericsson M-commerce Interconnect pełni rolę koncentratora w środowisku przelewów pieniężnych. Ułatwia realizację transakcji i płatności między abonentami operatorów sieci mobilnych a innymi usługodawcami, takimi jak banki, firmy wyspecjalizowane w przekazach pieniężnych, dostawcy usług płatniczych i operatorzy Internetu.

Ericsson

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.