FB Antczak buduje dla Novamedia Innovision – Portal PR - 24PR
FB Antczak buduje dla Novamedia Innovision

21.02.2012 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

FB „MAREK ANTCZAK” wybuduje nowoczesną halę produkcyjno-magazynową dla firmy Novamedia Innovision Sp. z o. o. – producenta systemów mobilnej rejestracji obrazu oraz mobilnej wizualizacji w pojazdach komunikacji zbiorowej. W ramach kontraktu firma Marek Antczak zbuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią biurowo – socjalną w Kaliszu przy ul. Złotej. Obiekt zostanie oddany do użytku w połowie lipca 2012 r.
Na placu budowy ruszają prace przygotowawcze. Obiekt będzie realizowany w systemie „pod klucz” w wysokim standardzie wykończenia. Swoją formą będzie nawiązywał do obiektów przemysłowych z przełomu XIX i XX wieku. Taki efekt pozwoli osiągnąć wykorzystanie w elewacji budynku ceramicznej cegły czerwonej w połączeniu z elementami stalowymi i drewnianymi.

Obiekt charakteryzuje wysoka jakość wykończenia pomieszczeń zarówno biurowych jak i produkcyjnych. W części produkcyjnej zastosowana będzie duża ilość przeszkleń zapewniających dopływ światła i niepowtarzalny charakter wnętrza. W żywiczną posadzkę antystatyczną wkomponowane zostaną donice z żywą zielenią. Nietynkowana cegła będzie występować również wewnątrz budynku – w części biurowej, gdzie w połączeniu z łukową stolarką otrzymamy wnętrze porównywalne ze „Starym Browarem” w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3 586,07 mkw.

„Specyfikacja obiektu daje nam duże pole do zaprezentowania naszych możliwości wykonawczych. Wnętrza łączą tradycyjne murowanie z konstrukcją stalową i drewnianą, dając bardzo ciekawy efekt wizualny i zapewniając wysoki komfort osobom przebywającym w budynku” – komentuje Tomasz Antczak Specjalista ds. kosztorysowania i logistyki FB Antczak

Umowa z inwestorem obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół budynku: wykonanie ciągów komunikacyjnych, placów, parkingu, sieci elektrycznych
i sanitarnych oraz oświetlenia terenu. Autorem projektu jest kaliskie biuro projektowe Konopski & Konopski.

Firma Marek Antczak posiada bogate doświadczenia w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych takich jak hale przemysłowo-magazynowe, budynki biurowe, budynki użyteczności publicznej, hotele czy budynki mieszkaniowe. Zrealizowała projekty dla takich firm jak Hamilton Sundstrand Poland, Nestle Polska, Pratt&Whitney, Dossche, MAKRO-Metro Group, TEL Poland, Zakłady przemysłu Spożywczego „Ostrowin”, Politechnika Warszawska, TVN S.A, Ostsped, Raben Polska, Energa czy Grundig Polska.

Firma Budowlana „MAREK ANTCZAK”

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.