GG Dysk: 3 GB wirtualnej przestrzeni dla każdego – Portal PR - 24PR
GG Dysk: 3 GB wirtualnej przestrzeni dla każdego

29.02.2012 Kategoria: Systemy IT, Technologie. Autor: admin

GG uruchamia wirtualną przestrzeń dla użytkowników popularnego komunikatora
GG Dysk – to nazwa wirtualnej przestrzeni, z której mogą od dzisiaj korzystać użytkownicy najnowszej wersji komunikatora GG. Producent przygotował dla każdego użytkownika aż 3 GB miejsca. Dzięki temu miłośnicy internetowych pogawędek będą mogli wymieniać między sobą pliki bez potrzeby odwoływania się do zewnętrznych serwisów, współdzielić zdjęcia, multimedia, dokumenty, prezentacje i wiele innych.

Dysk jest dostępny za darmo w najnowszej wersji GG. Ikonka dysku w postaci otwartego foldera pojawiła się dzisiaj w wersji przeglądarkowej GG oraz zacznie się pojawiać sukcesywnie w wersji GG na komputer. W dalszej kolejności w wersjach mobilnych komunikatora.

Po raz pierwszy w polskim Internecie usługa oparta na tzw. „chmurze” udostępniona zostaje na tak potencjalnie dużą skalę, w sieci 6 milionów użytkowników komunikatora GG. Rozwiązanie to jest coraz częściej doceniane przez internautów. Swoją popularność zyskuje dzięki m.in. wygodzie: użytkownik ma zawsze dostęp do swoich aktualnych plików bez względu na to, czy korzysta w danej chwili z komputera, komórki czy strony internetowej u znajomego. Wystarczy połączenie z Internetem.

Odzwierciedla to nową filozofię GG: wszechdostępność. Podobnie komunikator w najnowszej wersji na komputer, przeglądarkę i komórkę umożliwia kontynuację rozmowy, gry, dostęp do listy kontaktów i archiwum wiadomości, bez względu na formę dostępu do sieci. GG Dysk jest doskonałym uzupełnieniem oferty nowej platformy od GG. Użytkownicy mogą ją testować od połowy lutego.

Dysk został tak przygotowany, aby umożliwić w największy sposób wygodę i współdzielenie plików – użytkownik może np. stworzyć folder dla rodziny i udostępnić jego zawartość tylko swoim najbliższym, podobnie np. folder dla swojej klasy w szkole, do dyspozycji jest także tzw. folder publiczny – umieszczone w nim pliki można jednym kliknięciem udostępnić światu za pomocą unikatowego linku, nawet dla tych, którzy nie posiadają GG.

Z kolei tzw. folder dla znajomych pozwala jednym ruchem myszki udostępnić plik wszystkim znajomym z listy kontaktów – to unikatowa zaleta dysku w GG, na tle konkurencyjnych rozwiązań w sieci. Dysk dostępny w komunikatorze GG jest doskonałym rozwiązaniem również wtedy, gdy chcemy przesłać duży plik. Współdzielenie plików jeszcze nigdy nie było takie proste.

Foldery doskonale spisują się we wspólnej pracy on-line. Przykładowy folder „Praca nad prezentacją” można udostępnić wybranym osobom ze swojej listy kontaktów i wspólnie zarządzać jego zawartością. Dysk rejestruje daty aktualizacji pliku, pozwalając wrócić do poprzednich wersji. Dowolnie można udostępniać folder kolejnym znajomym lub blokować dostęp dotychczasowym.

Szczegółowe informacje i parametry techniczne oraz regulamin korzystania z usługi dostępny jest na stronie beta.gg.pl/info/dysk

GG Dysk jest dostępny dla wszystkich użytkowników najnowszej wersji komunikatora GG (beta) na komputer i przeglądarkę. Dysk zostanie w najbliższych dniach dostępny także w wersjach mobilnych komunikatora.

Docelowo GG Dysk będzie umożliwiał synchronizację danych z lokalnym katalogiem na komputerze użytkownika.

Usługa pozostanie bezpłatna również po etapie testów. Planowane jest udostępnienie płatnego pakietu zwiększającego pojemność wirtualnej przestrzeni.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.