Google Chrome dla Androida – Portal PR - 24PR
Google Chrome dla Androida

08.02.2012 Kategoria: Tablety, Telefony, Telekomunikacja. Autor: admin

W 2008 r.wystartowała przeglądarka Google Chrome. Założeniem jej twórców było to, by internet stał się lepszym miejscem dla nas wszystkich. Bardzo się cieszymy, że na całym świecie z Chrome korzystają miliony użytkowników i chcemy by to doświadczenie było jeszcze lepsze. Dzisiaj przedstawiamy Chrome dla Androida w wersji Beta, przeglądarkę, która przynosi wiele rzeczy jakie kochasz w Chrome, do telefonów i tabletów z Androidem 4.0 (Ice Cream Sandwich). Chrome dla Androida w wersji Beta został stworzony w celu szybkiego i łatwego korzystania z sieci, ma też wbudowaną opcję logowania i synchronizacji, dzięki której możesz zabrać swój spersonalizowany sposób przeglądania sieci wszędzie, niezależnie od urządzenia.

Szybkość
Z Chrome dla Androida możesz wyszukiwać, nawigować i przeglądać szybciej — z szybkością Chrome. Możesz przewijać strony tak szybko, jak przesuwasz swój palec. Gdy wyszukujesz, najważniejsze rezultaty wyszukiwania są wgrywane w tle w momencie wpisywania, więc strony wyświetlają się natychmiast. Oczywiście wyszukiwanie i nawigacja są dostępne z jednego paska, czyli z Chrome omnibox.

http://youtu.be/lVjw7n_U37A

Prostota
Chrome dla Androida został zaprojektowany od podstaw z myślą o urządzeniach przenośnych. Karty zostały pomyślane zupełnie od nowa, aby dopasować je zarówno do mniejszych ekranów telefonów jak i większych ekranów tabletów. Możesz odwrócić lub przewinąć dowolną liczbę kart dzięki intuicyjnym gestom, tak jakbyś trzymał w dłoni talię kart, a każda z nich była nową stroną internetową.

Jedną z największych bolączek mobilnych przeglądarek jest wybór właściwego linku spośród kilku wyświetlonych na małym ekranie. Podgląd Linków rozwiązuje ten problem, automatycznie powiększając linki, by wybranie tego właściwego było łatwiejsze.

Podobnie jak w Chrome dla komputerów PC, Chrome dla Androida został zbudowany od początku z myślą o prywatności. Tryb incognito umożliwia prywatne przeglądanie sieci, a ustawienia prywatności można w pełni dostosowywać (wybierz ikonkę Menu, „Settings” i „Privacy”).

Logowanie
Swój spersonalizowany sposób przeglądania sieci możesz zabrać teraz ze sobą w telefonie i tablecie z Androidem. Jeśli jesteś zalogowany do Chrome na swoim urządzeniu przenośnym możesz:

  • oglądać otwarte karty: Masz dostęp do kart, które zostawiłeś otwarte na komputerze (będąc zalogowanym w Chrome) — kontynuując przeglądanie dokładnie w miejscu, w którym je wcześniej przerwałeś.
  • sprytne podpowiedzi: Jeśli odwiedzasz dą witrynę regularnie na komputerze, otrzymasz także sugestie autouzupełnienia na swoim urządzeniu przenośnym, poświęczisz więc mniej czasu na pisanie.
  • synchronizacja zakładek: Masz wygodny dostęp do wszystkich swoich zakładek, nieważne gdzie się znajdujesz i z jakiego urządzenia korzystasz.

Chrome będzie dostępny w anglojęzycznej wersji Beta w Android Market w Polsce dla telefonów i tabletów z systemem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) w ciągu najbliższych dni. Jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Mamy też nadzieję na bliską współpracę ze społecznością deweloperów, w celu stworzenia lepszego internetu na platformie, która dostępna jest teraz także dla urządzeń przenośnych.

Sundar Pichai, SVP, Chrome and Apps; adaptacja: Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Manager

Źródło: Google

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.