Marek Furtek ponownie Prezesem Sądu Arbitrażowego przy KIG – Portal PR - 24PR
Marek Furtek ponownie Prezesem Sądu Arbitrażowego przy KIG

29.02.2012 Kategoria: Personalia, PRAWO. Autor: admin

Marek Furtek, dotychczasowy Prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, został wybrany na kolejną, drugą kadencję w latach 2012-2015.
Decyzję w tej sprawie podjęło Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej uchwałą z 23 lutego 2012 r.

Zaufanie, jakim obdarzyło mnie Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej powierzając funkcję Prezesa Sądu Arbitrażowego przy KIG na kolejną kadencję potwierdza, że podejmowane przez nas działania nad umacnianiem pozycji SA KIG jako największej i najbardziej renomowanej polskiej instytucji arbitrażowej oraz wzmacnianiem obecności Sądu na arenie międzynarodowej idą w dobrym kierunku – mówi Marek Furtek. Prezes Sądu Arbitrażowego przy KIG podkreśla również, że w kolejnej kadencji będzie realizował dotychczasowe priorytety. – Nadal będziemy się skupiać na promowaniu arbitrażu jako atrakcyjnego, szybkiego i profesjonalnego sposobu rozstrzygania sporów między przedsiębiorcami – przekonuje Prezes SA KIG.

Marek Furtek – radca prawny, wspólnik Kancelarii Furtek Komosa Aleksandrowicz oraz specjalista w dziedzinie prawa spółek oraz prawa cywilnego. Ma 56 lata. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego i handlowego, współautorem pierwszego polskiego kodeksu dobrych praktyk spółek giełdowych. Prowadzi sądowe i arbitrażowe postępowania sporne, a także postępowania administracyjne. Jako arbiter lub pełnomocnik brał udział w licznych postępowaniach arbitrażowych krajowych i międzynarodowych przed sądami stałymi oraz sądami ad hoc. Marek Furtek jest prawnikiem rekomendowanym przez European Legal 500, Chambers Europe i European Legal Experts.
Prezes związany jest z Sądem Arbitrażowym przy KIG od lat – jako jego arbiter i mediator, a od 2006 roku Wiceprzewodniczący Rady Arbitrażowej SA KIG. Funkcję Prezesa SA KIG objął w 2009 roku.

AM Art-Media Agencja PR

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.